Ruukki_Single_Family_Home_1920x1280_2

Sukurti gyvenimui be rūpesčių - Ruukki stogai

Stogas yra ilgalaikė investicija. „Ruukki“ - daugiau nei 60 metų praktine patirtimi grįstas pasirinkimas, kai norite aukštos kokybės, tradicinės ar modernios išvaizdos, patikimai Jūsų namus apsaugančio stogo.

Norėčiau peržiūrėti akcijas ir gauti pasiūlymą

Ruukki stogas – gyvenimui be rūpesčių

„Ruukki“ padės sudaryti ir įgyvendinti Jūsų stogo projektą. Užtikriname, kad viskas bus atlikta taip, kaip suplanuota.

Mes darome viską, kad palengvintume Jūsų gyvenimą. Sukaupta didžiulė patirtis, „Ruukki“ darbuotojų kompetencija ir mūsų produktų patikimumas garantuoja sėkmingą Jūsų stogo projekto įgyvendinimą.

Naujienos

Atnaujintos Lapenrantos LUT universiteto patalpos skatina bendradarbiavimą

Fasadui naudotos „Cor-Ten“ plokštės atiduoda duoklę prabėgusiems laikams

LUT, kitaip – Lapenrantos Lahti technologijos universitetas, yra gamtos mokslų universitetas, kurio specializacija yra techniniai ir ekonominiai moksliniai tyrimai ir švietimas. Lapenrantoje Taikomųjų mokslų ir Technologijos universitetai veikia tame pačiame pastate. Institucijos pagrindas – 1970 m. pastatytas pastatas, kuris po 2016–2018 m. vykdytos renovacijos atgimė naujai.

„Atliekant kapitalinį remontą, buvo paliktas tik pastato rėmas. Išplėstos ir pakeistos naudojamos erdvės. Esminių pokyčių neišvengė ir fasadas, "– sako architektas Piia Viitanenas iš „Aihio Arkkitehdit“ Tamperėje. Piia Viitanenas vadovavo architektūriniam pastato projektavimui.

„Ruukki“ pagrindinio LUT universiteto pastato fasadui tiekė „Cor-Ten“ kasetes.

Nauja, rodant pagarbą senam

Pastatas naujajam tūkstantmečiui pritaikytas, atsisakant griežtos 3–5 aukštų struktūros. Dabar skiriasi patalpų aukštis ir struktūra – jei seniau pastate dominavo koridoriai, dabar čia sukurtos įvairesnės paskirties patalpos. Naujajame pastate daugiau susitikimo vietų, panašiai, kaip miestuose populiaru įrenginėti aikštes.

Kuriant interjerą išnaudota nuostabaus grožio vieta ir gamtos elementai – atvertas vaizdas į Saimos ežerą.

„Atliekant kapitalinį remontą galima pasiekti nuostabių rezultatų. Jei pastato būklė leidžia, tuomet tiek ekonominiu, tiek ekologiniu požiūriu yra daug naudingiau atlikti kapitalinį remontą, nei pastatą griauti ir statyti iš naujo“,  – teigia Piia Viitanenas.

Dėmesys ne formai, o praktiškumui

Pastatas buvo sukurtas atsižvelgiant į tuos, kas juo naudosis. Kas dvi savaites rengiamuose planavimo susitikimuose dalyvavo ir studentai, ir fakulteto darbuotojai.

Pia Viitanenas aiškina, kad pagrindinė mintis buvo sukurti ekologiškai tvarų universiteto miestelį, kur dalijamasi bendruomenės dvasia ir veikla, skatinamas kūrybiškumas. Tai, plačiau pažiūrėjus, yra ir visos institucijos tikslas. Pastatas – tai ne sienos, lubos, grindys ir kiti elementai, tai vieta, kurioje žiniomis dalijasi ir naujus dalykus kuria protingi žmonės.

„Veiksmingumo kriterijus buvo sukurti patalpas, turinčias lanksčias panaudojimo galimybes. Piia Viitanenas apibūdina praktinį pastato įvairiapusiškumą: pavyzdžiui, laboratorija buvo sukonstruota taip, kad Taikomųjų mokslų ir Technologijos universitetų studentai galėtų naudotis tomis pačiomis patalpomis. Kitas pavyzdys – kai valgykla nebedirba, jos patalpos naudojamos kitoms reikmėms.

Pastato statybose naudotos medžiagos ir sprendimai suteikė jam ekologinį pobūdį. Statant šį pastatą su žemos temperatūros šildymo sistema buvo naudojamas medis, ant stogo sumontuoti saulės kolektoriai, o kai kurie kilimai išausti iš jūroje rastų žvejybinių tinklų.

„Cor-Ten“ kartu su tuo, kas sena

Pastato fasadas atnaujintas tik iš dalies, todėl  pasimatė autentiška plytų apdaila. Naujajam fasadui buvo naudojamos „Ruukki“ tiektos „Cor-Ten“ fasado kasetės. Jos buvo pasirinktos iš kelių galimų variantų, siekiant sukurti išskirtinai atrodantį pastatą.

„Cor-Ten“ yra natūrali, paprasta medžiaga, tinkanti prie pastato. Ji puikiai dera prie senų, raudonų pastato plytų. Prie seno priderinome naują gaminį, pasižymintį šiuolaikiškumu, visiškai nesistengdami imituoti sendintos medžiagos ar įvaizdžio“, – teigia Pia Viitanenas.

Jis mano, kad „Cor-Ten“ yra puikus pasirinkimas atliekant kapitalinį remontą, nes gerai atrodo tiek prie plytų, tiek prie betono. Be to, toks pasirinkimas taip pat yra ir ekologiškas, nes nereikia apdoroti plokščių paviršiaus, ilgus metus jos nereikalauja jokios priežiūros.

„Cor-Ten“ yra mėgstamiausia mano medžiaga – ji keičiasi, pasidengia patina, prie jos lengva daug ką priderinti.  Ji padidina pastato vertę“, – džiaugiasi Piia Viitanenas.

„Cor-Ten“ įvaizdis persikelia ir į pastato vidų, nes Piia Viitaneno vadovaujamai komandai buvo pavesti suprojektuoti ir baldus, taigi juose taip pat atsispindi „Cor-Ten“ dvasia.

Laikas planuoti, o ne apsiriboti detalėmis

Pagrindiniame LUT universiteto pastate naudotos „Cor-Ten“ ten kasetės pritaikytos specialiai jam, sukuriant 35 skirtingas detales. Architektas Piia Viitanenas teigia, kad tai pavyko pasiekti tik sėkmingai bendradarbiaujant.

„Esu labai patenkintas „Ruukki“ suteikta pagalba, tai labai palengvino mūsų darbą“, – dėkingas Piia Viitanenas, –

o visų geriausia yra tai, kad patenkinti liko tie, kas naudojasi pastatu. Girdėjau studentus kalbantis, kokias nuostabias patalpas jie turi. Girdėdamas tokius atsiliepimus jaučiuosi labai laimingas.“

Stogų dangos ir kitos stogų medžiagos

Stogas – tai daugiau nei stogo dangos lakštai. Tai sistema, kurioje svarbi kiekviena dalis. Nesvarbu ar tai mažas sraigtelis, sandarinimo tarpinė, lietvamzdžiai, pakalimų profiliai, difuzinės stogo plėvelės ar kiti Ruukki stogo komplekto elementai, visi jie gali daryti didelę įtaką stogo sandarumui, saugumui, ilgaamžiškumui ir patrauklumui.

Pasirinkus vieno gamintojo komplektaciją, būsite tikri, kad stogo elementai derės tarpusavyje, bus užtikrintas stogo sistemos sandarumas, funkcionalumas, ilgaamžiškumas, spalvų bei estetinių formų vientisumas.


Stogo dangos lakštai

Pasirinkite kurie stogo dangos profiliai ir spalvos labiausiai tinka jūsų namui. Nepamirškite, kuo aukštesnė kokybės klasė - tuo stogas ilgiau išlaikys nepakitusią spalvą ir tarnaus ilgiau.

Peržiūrėti stogo dangų asortimentą

Lietaus nuvedimo sistemos

Ruukki lietaus nuvedimo sistemas galima montuoti ant bet kokių šlaitinių stogų. Kelių skersmenų, skirtingų spalvų sistemą galima pritaikyti įvairiems sprendimams.

Lietvamzdžių, latakų asortimentas
Roof-safety-procucts-reference-05

Stogo saugos elementai

Kokybiškos ir saugios Ruukki kopėčios, stogo tilteliai ir sniego užtvaros tinka visiems stogų tipams ir bet kokiai stogo dangai: čerpių, bituminiams, plieniniams ar fibrocementiniams stogams.

Saugos elementų asortimentas

Pilnas stogo komplektas

Visos Ruukki stogo komplekto dalys: stogo lakštai, lietaus sistema, saugos elementai, skardos lankstiniai, pakalimai, plėvelės, sandarinimo juostos, ventiliaciniai kaminėliai, sraigtai ir kt. užtikrina geriausią rezultatą.

Žr. Ruukki stogo komplektaciją

Susiję

SKUBI UŽKLAUSA

Turite su stogais susijusį klausimą? Užpildykite šią užklausą ir mūsų specialistas su Jumis susisieks per artimiausias dvi darbo valandas!

 

Kodėl mes renkame ir tvarkome asmens duomenis? Susipažinkite su mūsų Privatumo politika.