Ruukki_Single_Family_Home_1920x1280_2

Sukurti gyvenimui be rūpesčių - Ruukki stogai

Stogas yra ilgalaikė investicija. „Ruukki“ - daugiau nei 60 metų praktine patirtimi grįstas pasirinkimas, kai norite aukštos kokybės, tradicinės ar modernios išvaizdos, patikimai Jūsų namus apsaugančio stogo.

Norėčiau peržiūrėti akcijas ir gauti pasiūlymą

Ruukki stogas – gyvenimui be rūpesčių

„Ruukki“ padės sudaryti ir įgyvendinti Jūsų stogo projektą. Užtikriname, kad viskas bus atlikta taip, kaip suplanuota.

Mes darome viską, kad palengvintume Jūsų gyvenimą. Sukaupta didžiulė patirtis, „Ruukki“ darbuotojų kompetencija ir mūsų produktų patikimumas garantuoja sėkmingą Jūsų stogo projekto įgyvendinimą.

Naujienos

„Ulven Terrasse“ daugiabučių namų kompleksui panaudotas varis sustiprino tapatybę

„Ulven Terrasse“ yra apie 3 kilometrus nuo Oslo miesto centro į šiaurės rytų pusę nutolęs daugiabučių namų kompleksas Ulveno rajone. Gyvenamųjų namų kompleksą, kuris buvo užbaigtas 9-o dešimtmečio pradžioje, sudaro penki pastatai, kuriuose yra 215 butų.

Sugriežtėjus energetiniams reikalavimams, buvo įgyvendintas pastatų modernizavimo projektas, apėmęs storesnę izoliaciją, fasadų apdailos ir langų keitimą bei balkonų renovaciją. 2019 m. pabaigoje pabaigus darbus kiemų erdvėse, buvo užbaigtas beveik dvejus metus trukęs projektas.

Tapatybės ir aplinkos harmonija

Senuose daugiabučių namų komplekso fasaduose buvo panaudoti blyškūs plieno lakštai, betonas, geltoni ir raudoni medžio paviršiai. Fasadai atrodė ištįsę, nuobodūs ir netvarkingai.

„Iš pradžių mes svarstėme galimybę nuplauti ir nudažyti originalias medines apdailos detales, tačiau tai būtų kėlę sunkumų gerinant izoliaciją“ – sako Ulfas Christensenas, kuris yra plėtros vadovas, dirbantis projektą vykdžiusioje įmonėje „Selvaag Prosjekt“.

Projektas buvo paremtas stipria daugiabučių namų komplekso tapatybe, kurią lėmė istorija ir komplekso aplinka, bei būsimos plėtros planais. Už projektavimą bendradarbiaujant su rangovu ir gyventojais buvo atsakingas architektų biuras „LÉVA Urban Design“.

Renovuojant fasadą buvo panaudotas varis, plytos ir medis, todėl dabar pastatai dera su gamtine aplinka ir kitais rajone esančiais plytiniais pastatais.

„Ruukki“ pateikė specialias varines apdailos lameles bei išsamius projektavimo ir montavimo brėžinius, kurie buvo sukurti kartu su architektu ir projektą vykdančia įmone.

Gyvybingas paviršius

Renovuotose fasaduose buvo akcentuoti įėjimai, sunaudota mažiau medžiagų ir buvo išskaidytas vertikalus grupavimas. Penki skirtingi pastatai įgavo ramesnę išvaizdą ir buvo pasiektas tikslas, kad visų jų išvaizda taptų labiau integruota bendrame kontekste.

Buvo svarstoma kokias medžiagas pasirinkti fasado apdailai, dažytą plieną, cinką, ar varį. Architektė Cecilie Austerå sako, kad varinis fasadas nebuvo pirmasis pasirinkimas, tačiau po kelių planavimo ciklų tapo akivaizdu, kad varis labiausiai atitinka fasadams keliamus kriterijus.

„Svarbiausia buvo į vietą pažvelgti kaip į visumą, o ne kaip į atskirus pastatus. Galiausiai gavome darnų rezultatą, kuriame fasadų paviršiai atrodo ramiai, o medžiagos – gyvai ir natūraliai.

Varis įgauna gyvybės, kai nuo jo paviršiaus įvairiais kampais atsispindi šviesa. Be to, bėgant laikui išraiškos suteikia atsirandantys subtilūs spalvų pokyčiai.

Gyvybingumo ir individualumo taip pat suteikia sienoms panaudotos trijų dydžių apdailos plokštės. Buvo siekiama sukurti vertikalia išraiška, kurią galėtų patirti stebėtojai, pasižymintį fasadą. Dabar fasadui gyvybingumo suteikia saulės šviesa arba ant paviršiaus esantis sniegas” – pasakoja Cecilie Austerå.

Stipri koncepcija iki apdailos

„Ulven Terrasse“ projektas suteikė Cecilie Austerå žinių, kaip vyksta projektavimo ir statybos procesas. Ypač svarbu buvo sužinoti, kaip tinkamu laiku atlikti reikiamus darbus, kad projektas išliktų kontroliuojamas.

„Kalbant apie rezultatą, mums buvo labai svarbu nuo pačios pradžios turėti stiprią koncepciją ir viziją. Tai lėmė mūsų pasirinkimus ir projekto metu atliktus pakeitimus.“

Šiandien, nesvarbu, saulėta ar debesuota, „Ulven Terrasse“ atrodo puikiai. Nors vario fasadas nebuvo pigiausias pasirinkimas rinkoje, jis buvo vertinamas ilgalaikėje perspektyvoje.

„Mes sukūrėme ilgaamžius fasadus, kurie tikrai išliks funkcionalūs šimtus metų. Tačiau svarbu ir tai, kad varinį fasadą nebrangu prižiūrėti“ – pastebi „Selvaag Prosjekt“, įmonėje, kuri buvo atsakinga už statybą, dirbantis Ulfas Christensenas.

Inger Sandset, kuri vadovauja daugiabučių namų komplekso direktorių tarybai, sako, kad gyventojai į renovaciją žiūrėjo pozityviai ir ji net paskatino jų bendravimą.

„Gyventojai yra tikrai patenkinti. Tiek paprastiems žmonėms, tiek čia atvykusiems specialistams daro įspūdį tai, ką jie pamato. Daugeliui tai yra išskirtinė patirtis, o rezultatai yra geresni, nei aš įsivaizdavau“ – sako Inger Sandset.

Architektė Cecilie Austerå yra patenkinta rezultatu, nes „LÉVA Urban Design“ pavyko sukurti „Ulven Terrasse“ naują vaizdą ir tapatybę.

„Apibendrinant, šis projektas buvo teigiama patirtis dar ir dėl to, kad jis buvo skirtingas. Mes sulaukėme teigiamų vertinimų ir iš kliento. O geriausias šio darbo rezultatas yra patenkinti klientai” – sako architektė Cecilie Austerå.

Stogų dangos ir kitos stogų medžiagos

Stogas – tai daugiau nei stogo dangos lakštai. Tai sistema, kurioje svarbi kiekviena dalis. Nesvarbu ar tai mažas sraigtelis, sandarinimo tarpinė, lietvamzdžiai, pakalimų profiliai, difuzinės stogo plėvelės ar kiti Ruukki stogo komplekto elementai, visi jie gali daryti didelę įtaką stogo sandarumui, saugumui, ilgaamžiškumui ir patrauklumui.

Pasirinkus vieno gamintojo komplektaciją, būsite tikri, kad stogo elementai derės tarpusavyje, bus užtikrintas stogo sistemos sandarumas, funkcionalumas, ilgaamžiškumas, spalvų bei estetinių formų vientisumas.


Stogo dangos lakštai

Pasirinkite kurie stogo dangos profiliai ir spalvos labiausiai tinka jūsų namui. Nepamirškite, kuo aukštesnė kokybės klasė - tuo stogas ilgiau išlaikys nepakitusią spalvą ir tarnaus ilgiau.

Peržiūrėti stogo dangų asortimentą

Lietaus nuvedimo sistemos

Ruukki lietaus nuvedimo sistemas galima montuoti ant bet kokių šlaitinių stogų. Kelių skersmenų, skirtingų spalvų sistemą galima pritaikyti įvairiems sprendimams.

Lietvamzdžių, latakų asortimentas
Roof-safety-procucts-reference-05

Stogo saugos elementai

Kokybiškos ir saugios Ruukki kopėčios, stogo tilteliai ir sniego užtvaros tinka visiems stogų tipams ir bet kokiai stogo dangai: čerpių, bituminiams, plieniniams ar fibrocementiniams stogams.

Saugos elementų asortimentas

Pilnas stogo komplektas

Visos Ruukki stogo komplekto dalys: stogo lakštai, lietaus sistema, saugos elementai, skardos lankstiniai, pakalimai, plėvelės, sandarinimo juostos, ventiliaciniai kaminėliai, sraigtai ir kt. užtikrina geriausią rezultatą.

Žr. Ruukki stogo komplektaciją

Susiję

SKUBI UŽKLAUSA

Turite su stogais susijusį klausimą? Užpildykite šią užklausą ir mūsų specialistas su Jumis susisieks per artimiausias dvi darbo valandas!

 

Kodėl mes renkame ir tvarkome asmens duomenis? Susipažinkite su mūsų Privatumo politika.