asbestos

Asbesto keitimo programa 2020

Specialūs pasiūlymai ir informacija 2020 m. asbesto keitimo programos dalyviams

Skandinavų kompanija “Ruukki” visuomet aktyviai remia sveiką gyvenimo būdą ir saugą propaguojančias iniciatyvas. Dūlančio asbesto dalelės – pavojingas kancerogenas, galintis ilgainiui, net ir po 20 metų, sukelti plaučių vėžį, paskatinti kitas plaučių ar kvėpavimo takų ligas, virusus. Tad asbesto šalinimo programa Lietuvoje yra unikali galimybė išvengti sveikatos bėdų ateityje ir tuo pačiu ženkliai pakelti savo nekilnojamo turto vertę. Programos dalyviai, pasinaudoję Ruukki specialiais pasiūlymais ir valstybės parama, turi realią galimybę sutaupyti virš 50% išlaidų medžiagoms!

Asbesto programos dalyviams specialius pasiūlymus taikome visoms standartinių spalvų "Ruukki" stogo dangoms ir papildomoms stogo medžiagoms: stogo skardos lankstiniams, lietaus nuvedimo sistemoms, sniego užtvaroms, sraigtams, stogo plėvelėms. Visos šios medžiagos yra įtrauktos į 2020 m. programos taisyklėse išvardintų, tinkamų finansuoti išlaidų sąrašą. 

2020 metais paraiškų pridavimo terminas baigėsi gegužės 29 d. 


Susijusi naudinga informacija: 

Mes mielai atsakysime Jums į klausimus, susijusius su asbesto stogų keitimo programa.

Susisiekite su mumis telefonu:

  • (8-5) 23 22 315 (Vilnius)
  • (8-37) 32 74 07 (Kaunas)
  • (8-46) 49 25 49 (Klaipėda)
  • (8-41) 52 00 80 (Šiauliai)
  • (8-45) 46 30 47 (Panevėžys)

Klausimai ir atsakymai, mitai ir faktai apie asbesto keitimo programą (pritaikyta 2020 m. taisyklėms)

Mitas: Teikiant paraišką, reikia gauti tris komercinius pasiūlymus.

Faktas: Pasirinkus bet kurią Ruukki stogo dangą to tikrai nereikia.  NMA komentaras šiuo klausimu: https://youtu.be/oqHEQynQjME?t=3416  

Mitas: Seno šiferio utilizavimas bus didelė našta norint gauti paramą.

Faktas: Nuardžius vidutinio dydžio stogą, surenkama apie 1,5-2 tonas asbestinio šiferio. Už toną utilizuoti atvežto šiferio sąvartynai šiuo metu ima nuo 36 iki 100 eurų už toną (žr. NMA pateikiamus įkainius 2020 m. čia), bet paaiškėjo, kad yra ir sąvartynų ar kt. utilizavimo įmonių, kurios už tą pačią paslaugą prašo išimtinai didesnės sumos, siekiančios kelis šimtus eurų už toną! Tad reiktų neskubėt, pasikonsultuoti su NMA atstovais, kad būtų priimtas jums naudingiausias sprendimas. Kaip tai nurodyta 2020 m. programos taisyklėse - pusė šios ir transportavimo iki savartyno išlaidų (įskaitant kurą) sumos būtų galima susigrąžinti. Reikia įvertinti tai, kad anksčiau ar vėliau asbestinį šiferį teks keisti, tad reikės priduoti savartynui (jei nebus daroma nusikalstama veika). Asbesto turinčių atliekų priėmimo į savartynus kaina kasmet sparčiai auga (pvz. 2015 m. daugumoje sąvartynų buvo tik apie 20 eur/t), tad nepasinaudoję šia programa vėlesniais metais už jo utilizavimą ir transportavimą ne tik negaus 50% kompensacijos, bet ir priėmimo įkainiai gali būti pabrangę.
Asbestinio šiferio utilizavimo įkainius, adresus ir priėmimo tvarką rasite čia: Kauno Regiono Atliekų Tvarkymo Centras, Šiaulių RATC, Panevėžio RATC, Telšių RATC, Alytaus RATC, Utenos RATC, Marijampolės RATC, Klaipėdos RATC, Vilniaus AATC

Teiginys: Paraiškų pildymas gyventojams kelia didžiausią siaubą. Reikia užpildyti ne tik apie dešimt lapų paraiškos, bet ir pateikti įvairius papildomus dokumentus.

Komentaras: Neteisinga yra paraiškos užpildymo sudėtingumą matuoti lapais, kadangi kai kuriuose iš šių lapų reikia tik perskaityti ir pasirašyti apačioje, kai kuriuose - tik sužymėti atsakymus pasirenkant "taip" ar "ne", tad daugumos lapų užpildymo trukmė priklauso tik nuo pildančiojo skaitymo greičio. Paraiškas yra pasirengę padėti užpildyti tiek Nacionalinės mokėjimo agentūros teritorinių skyrių atstovai (beje, jie ir priima paraiškas gauti paramą), seniūnijų dabuotojai, stogo dangų pardavėjai.  

Faktas: Paklausus ankstesniais metais programoje dalyvavusiųjų - ar buvo sudėtinga užpildyti paraiškos dokumentus, dauguma atsakė, kad nebuvo taip sudėtinga, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio, kad padėjo NMA atstovai ir seniūnai. Įvertinant tai, kad programa vyksta jau nebe pirmi metai ir sukaupta nemažai patirties, paraiškų pildymas šiemet turėtų būti dar lengvesnis. Pvz., paramos gavėjui nebereikės teikti užbaigto projekto ataskaitų bei metinių ataskaitų projekto kontrolės laikotarpiu.  

Mitas: stogų dangų gamintojai šios programos lakotarpiu specialiai sukels stogui pakeisti reikiamų medžiagų kainas, tad namų savininkai, dalyvaujantys šioje programoje realiai nesutaupytų 50% išlaidų stogo dangos ir priedų įsigijimui.

Faktas: Ruukki ir mūsų partneriai to tikrai nežada daryti. Tie, kurie mūsų gaminių kainas sekė jau anksčiau, tai galėtų patvirtinti. Ruukki visuomet remia sveiką gyvenseną ir saugą  gerinančias iniciatyvas, tad visiems, dalyvaujantiems asbesto šalinimo programoje, siūlome specialias nuolaidas stogo dangai (priklausomai nuo stogo dangos profilio ir polimerinio padengimo), standartiniams lankstiniams (kraigams, vėjalentėms, karnizams - laštakiams), lietaus nuvedimo sistemai (lietvamzdžiai, latakai ir t.t.), stogo saugos elementams (sniego užtvaroms, kopėtėlėms ir t.t.) ir sraigtams. Tad sutaupymas gerokai viršija 50%.

Mitas: asbestinį šiferį pasikeisti nauja danga nedalyvaujant programoje - pigiau (pvz. įsygyjant medžiagas Lenkijoje).

Faktas: Tokį mitą gali skleisti tik suinteresuotieji, kad šia programa žmonėms nepavyktų pasinaudoti. Bet kokiu atveju - ar dalyvaujant, ar nedalyvaujant programoje, asbestinį šiferį reikės utilizuoti (jei nebus daroma nusikalstama veikla). Todėl garantuotai tie, kas nedalyvaus programoje, mokės dvigubai daugiau (negaus 50% kompensacijos). Skaičiuojant ir lyginant bet kokios dangos įsigijimo Lenkijoje ir Lietuvoje kainą, būtinai reikia įvertinti ir šių medžiagų atsivežimo išlaidas. Tad tikėtis, kad tų pačių produktų kainų skirtumas Lietuvoje ir Lenkijoje bent priartės prie 50%, gyvenant bendroje laisvoje rinkoje - yra tiesiog naivu. Beje, net jei žmogus Lenkijoje randa šias medžiagas bent kiek pigiau ir nori jas iš ten įsigyti - jis irgi gali pasinaudoti šia programa - tuomet jis dar ir nuo tų "pigių kainų" atgautų 50% sumos. Tik tokiu atveju reikia papildomai pasirūpinti, kad dangos ir priedų įsigijimo dokumentai (sąskaitos - faktūros) būtų išrašytos lietuvių kalba, arba su notaro patvirtintu vertimu. Skaičiuojant toliau, t.y. visa kita: stogo perdengimo darbų, medžiagų pakalimams (jei reikia) ir t.t. kainos - nesiskiria tiek dalyvaujant, tiek nedalyvaujant programoje. Todėl nėra nei vienos prielaidos, kad nedalvaujant programoje atsinaujinti stogo dangą galima būtų pigiau.

Klausimas: Kokią dangos rūšį reikia pasirinkti, kad galėčiau su parama įsigyti Ruukki plienines stogo dangas?

Atsakymas: Galite rinktis bet kurią Ruukki stogo dangą, tik pateikiant paraišką reikia nurodyti pasirinktą tipą:

- Čerpių imtacijos plieninę stogo dangą (Ruukki Adamante, Monterrey, Finnera, Hyygge, Frigge)
- Profiliuotus plieninius lakštus (dar vadinamus "trapeciniais", Ruukki T20)
- Valcuotus plieninius lakštus (Ruukki Classic C/D, naujajį Classic M, Classic Authentic ar net Classic NextGen)

Visiems Ruukki gaminamiems plieninių stogo dangų tipams yra taikomi programos taisyklėse nurodomi maksimalūs 1 m2 įkainiai. Šie įkainiai pilnai pakankami, kad būtų galima rinktis "Ruukki 30", "Ruukki 40" kokybės klasės dangą, galbūt net ir aukščiausios "Ruukki 50 Plus" klasės - teiraukitės spec. pasiūlymo Ruukki prekybos tinkle

Verta atkreipti dėmesį, kad maksimalūs įkainiai neapriboja laisvės rinktis kad ir pačios geriausios kokybės. Jei pasirinksite brangesnį produktą, tuomet tik už viršytą kainos dalį nebus kompensuojama. Pavyzdžiui, jei Jūsų norimos įsigyti dangos kaina 10,50 €/m2, o tam tipui nustatytas maksimalus įkainis 10,00 €/m2, tuomet jums būtų kompensuojami 5,00 €/m2 . Taigi, šiuo atveju realus pirkėjo sutaupymas bus ne 50%, o šiek tiek mažesnis, t.y. apie 48%.  

Kilus bet kokiam klausimui, geriausiai nedelsti ir pasikonsultuoti su NMA darbuotojais trumpuoju telefonu 1841, arba tel. (8-5) 252 6999.

Daugiau atsakymų dėl dalyvavimo programoje, galite rasti Nacionalinės Mokėjimo Agentūros svetainėje čia...

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos apie "Ruukki" stogų produktus, kaip pastatyti ar renovuoti stogą, gausite paskambinę mums telefonu ar užpildę užklausos formą. Atsakymus į dažniausiai užduodsamus klausimus (D.U.K.) galite rasti čia.

Ruukki Finnera

Stogo renovacija

Skaitykite daugiau apie seno stogo renovaciją naudojant „Ruukki“ stogų medžiagas.

Į stogo renovacijos skiltį
_DSC9441

Stogo lakštai

„Ruukki“ plieniniai stogai saugo jūsų namus visomis aplinkybėmis. Jie yra itin patvarūs ir išlieka stilingi daugelį metų.

Peržiūrėkite stogo lakštų pasiūlymą

Techninės konsultacijos

Norėtumėte pasitarti su specialistu, turite klasimų kaip sumontuoti vieną ar kitą mazgą? Užduokite klausimą mūsų konsultantui nemokama telefono linija: 8-800-11111

Klauskite apie stogus

Užklausa dėl kainos

Jei norite palikti užklausą dėl kainos, užpildykite formą ir mes su jumis nedelsiant susisieksime.

Užklausa dėl kainos