Asbesto keitimo programa 2017

Specialūs pasiūlymai 2017 m. asbesto keitimo programos dalyviams

Skandinavų kompanija “Ruukki” visuomet aktyviai remia sveiką gyvenimo būdą ir saugą propaguojančias iniciatyvas. Programos dalyviai, pasinaudoję mūsų specialiais pasiūlymais ir valstybės parama, turi realią galimybę sutaupyti virš 50% išlaidų medžiagoms!

Asbesto programos dalyviams specialius pasiūlymus taikome visoms standartinių spalvų "Ruukki" stogo dangoms ir papildomoms stogo medžiagoms: stogo skardos lankstiniams, lietaus nuvedimo sistemoms, sniego užtvaroms, sraigtams, stogo plėvelėms. Visos šios medžiagos yra įtrauktos į programos taisyklėse išvardintų, tinkamų finansuoti išlaidų sąrašą.

DĖMESIO: visi, norintys pasikeisti asbestiniu šiferiu dengtus stogus dar 2017 metais, turėtų suskubti laiku pateikti paraišką. Paraiškos dalyvauti programoje priimamos nuo 2017 m. gegužės 2 d. iki gegužės 31 d. imtinai. 

Siekiant supaprastinti paramos skyrimo tvarką, kainos pagrįstumui šiemet nebereikės pateikti 3 komercinių pasiūlymų, maksimali prašoma paramos suma bus apskaičiuojama pagal orientacines, rinkoje esančias kainas. 

Susijusi naudinga informacija: 
 • 2017 m. asbesto stogų keitimo programos taisyklės, metodinės rekomendacijos, kvietimas teikti paraiškas ir kt. susijusi info
 • Youtube video - specialios TV laidos, skirtos 2017 m. asbesto keitimo programai vaizdo įrašas, žr. čia >>

 • Mes mielai atsakysime Jums į klausimus, susijusius su asbesto stogų keitimo programa.
  Susisiekite su mumis telefonu:

 • (8-5) 23 22 315 (Vilnius)
 • (8-37) 32 74 07 (Kaunas)
 • (8-46) 49 25 49 (Klaipėda)
 • (8-41) 52 00 80 (Šiauliai)
 • (8-45) 46 30 47 (Panevėžys)
 • Klausimai ir atsakymai, mitai ir faktai apie asbesto keitimo programą (pritaikyta 2017 m. taisyklėms)

  Mitas: Seno šiferio utilizavimas bus didelė našta norint gauti paramą.

  Faktas: Nuardžius vidutinio dydžio stogą, surenkama apie 1,5-2 tonas asbestinio šiferio. Už toną utilizuoti atvežto šiferio sąvartynai įprastai ima apie 20 EUR (su PVM) už toną, bet paaiškėjo, kad yra ir sąvartynų ar kt. utilizavimo įmonių, kurios už tą pačią paslaugą prašo išimtinai didesnės sumos, siekiančios net šimtus eurų! Tad reiktų neskubėt, pasikonsultuoti su NMA atstovais, kad būtų priimtas ekonomiškiausias sprendimas. Kaip tai nurodyta 2017 m. programos taisyklėse - pusė šios ir transportavimo iki savartyno išlaidų sumos būtų galima susigrąžinti. Beje, transportavimo iki savartyno išlaidų nėra būtina įtraukti į paraišką (jei pvz. žmogus nori sutaupyti ir savo transportu jas atgabena). Reikia įvertinti tai, kad bet kokiu atveju, anksčiau ar vėliau asbestinį šiferį teks keisti, ir visvien reikės priduoti savartynui (jei nebus daroma nusikalstama veika). Tad nepasinaudoję šia programa už jo utilizavimą ir transportavimą greičiausiai mokės dvigubai.

  Asbestinio šiferio utilizavimo įkainius ir kt. informaciją rasite čia: Kauno Regiono Atliekų Tvarkymo Centras, Šiaulių RATC, Panevėžio RATC, Telšių RATC, Alytaus RATC, Utenos RATC, Marijampolės RATC, Klaipėdos RATC, Vilniaus AATC


  Teiginys: Paraiškų pildymas gyventojams kelia didžiausią siaubą. Reikia užpildyti ne tik apie dešimt lapų paraiškos, bet ir pateikti įvairius papildomus dokumentus.

  Komentaras: Neteisinga yra paraiškos užpildymo sudėtingumą matuoti lapais, kadangi kai kuriuose iš šių lapų reikia tik perskaityti ir pasirašyti apačioje, kai kuriuose - tik sužymėti atsakymus pasirenkant "taip" ar "ne", tad daugumos lapų užpildymo trukmė priklauso tik nuo pildančiojo skaitymo greičio. Paraiškas yra pasirengę padėti užpildyti tiek Nacionalinės mokėjimo agentūros teritorinių skyrių atstovai (beje, jie ir priima paraiškas gauti paramą), seniūnijų dabuotojai, stogo dangų pardavėjai.  

  Faktas: Paklausus ankstesniais metais programoje dalyvavusiųjų - ar buvo sudėtinga užpildyti paraiškos dokumentus, dauguma atsakė, kad nebuvo taip sudėtinga, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio, kad padėjo NMA atstovai ir seniūnai. Įvertinant tai, kad programa vyksta jau nebe pirmi metai ir sukaupta nemažai patirties, o 2017 m. taisyklės lyginant su ankstesnių metų taisyklėmis yra patobulintos ir supaprastintos, paraiškų pildymas šiemet turėtų būti dar lengvesnis.   


  Mitas: stogų dangų gamintojai šios programos lakotarpiu specialiai sukels stogui pakeisti reikiamų medžiagų kainas, tad namų savininkai, dalyvaujantys šioje programoje realiai nesutaupytų 50% išlaidų stogo dangos ir priedų įsigijimui.

  Faktas: Ruukki ir mūsų partneriai to tikrai nežada daryti. Tie, kurie mūsų gaminių kainas sekė jau anksčiau, tai galėtų patvirtinti. Maža to, visiems, dalyvaujantiems asbesto šalinimo programoje, siūlome specialias nuolaidas stogo dangai (priklausomai nuo stogo dangos profilio ir polimerinio padengimo), standartiniams lankstiniams (kraigams, vėjalentėms, karnizams - laštakiams), lietaus nuvedimo sistemai (lietvamzdžiai, latakai ir t.t.), stogo saugos elementams (sniego užtvaroms, kopėtėlėms ir t.t.) ir sraigtams. Tad sutaupymas gerokai viršija 50%.


  Mitas: asbestinį šiferį pasikeisti nauja danga nedalyvaujant programoje - pigiau (pvz. įsygyjant medžiagas Lenkijoje).

  Faktas: Tokį mitą gali skleisti tik suinteresuotieji, kad šia programa žmonėms nepavyktų pasinaudoti. Bet kokiu atveju - ar dalyvaujant, ar nedalyvaujant programoje, asbestinį šiferį reikės utilizuoti (jei nebus daroma nusikalstama veikla). Todėl garantuotai tie, kas nedalyvaus programoje, mokės dvigubai daugiau (negaus 50% kompensacijos). Skaičiuojant ir lyginant bet kokios dangos įsigijimo Lenkijoje ir Lietuvoje kainą, būtinai reikia įvertinti ir šių medžiagų atsivežimo išlaidas. Tad tikėtis, kad tų pačių produktų kainų skirtumas Lietuvoje ir Lenkijoje bent priartės prie 50%, gyvenant bendroje laisvoje rinkoje - yra naivu. Beje, net jei žmogus Lenkijoje randa šias medžiagas bent kiek pigiau ir nori jas iš ten įsigyti - jis irgi gali pasinaudoti šia programa - tuomet jis dar ir nuo tų "pigių kainų" atgautų 50% sumos. Tik tokiu atveju reikia papildomai pasirūpinti, kad dangos ir priedų įsigijimo dokumentai (sąskaitos - faktūros) būtų išrašytos lietuvių kalba, arba su notaro patvirtintu vertimu. Skaičiuojant toliau, t.y. visa kita: stogo perdengimo darbų, medžiagų pakalimams (jei reikia) ir t.t. kainos - nesiskiria tiek dalyvaujant, tiek nedalyvaujant programoje. Todėl nėra nei vienos prielaidos, kad nedalvaujant programoje atsinaujinti stogo dangą galima būtų pigiau.


  Klausimas: Kokią dangos rūšį reikia pasirinkti, kad galėčiau su parama įsigyti Ruukki plienines stogo dangas?

  Atsakymas: tai priklauso kokio profilio plieninę stogo dangą norėtumėte įsigyti:

  jei norite įsigyti Armorium, Adamante, Finnera, ar Monterrey FEB Forma stogo dangą - paraiškoje turi būti nurodyta "Plieninių čerpių imitacijos danga". Šiam tipui taisyklėse nurodytas kvadratinio metro kainos maksimumas yra 25,29 EUR/m2, tad laisvai galima rinktis bet kurią iš "Ruukki 30", "Ruukki 40" kokybės klasės dangų, galbūt net "Ruukki 50 Plus" kokybės klasės - teiraukitės spec. pasiūlymo Ruukki prekybos tinkle.
  jei norite įsigyti  trapecinio profilio T20 stogo dangą - paraiškoje turi būti nurodyta "plieninių profiliuotų lakštų danga". Šiam tipui šiemet taisyklėse nurodytas kvadratinio metro kainos maksimumas yra 24,33 EUR/m2
  jei norite įsigyti valcuotų lakštų dangą Classic - paraiškoje nurodykite "plieninių valcuotų lakštų danga". Šiam tipui šiemet numatyta maksimali kompensuojama suma 27,95 EUR/m2.


  Kilus bet kokiam klausimui, geriausiai nedelsti ir pasikonsultuoti su NMA darbuotojais trumpuoju telefonu 1841, arba tel. (8-5) 252 6999.


  Daugiau atsakymų dėl dalyvavimo programoje, galite rasti Nacionalinės Mokėjimo Agentūros svetainėje čia...

  Daugiau informacijos

  Daugiau informacijos apie "Ruukki" stogų produktus, kaip pastatyti ar renovuoti stogą, gausite paskambinę mums telefonu ar užpildę užklausos formą. Atsakymus į dažniausiai užduodsamus klausimus (D.U.K.) galite rasti čia.

  Stogo renovacija

  Skaitykite plačiau apie seno stogo renovaciją naudojant "Ruukki" produktus.

  Stogo lakštai

  "Ruukki" plieniniai stogai saugo jūsų namus visomis aplinkybėmis. Jie yra itin patvarūs ir išlieka stilingi daugelį metų.

  Techninės konsultacijos

  Norėtumėte pasitarti su specialistu, turite klasimų kaip sumontuoti vieną ar kitą mazgą? Užduokite klausimą mūsų konsultantui nemokama telefono linija: 8-800-11111

  Užklausa dėl kainos

  Jei norite palikti užklausą dėl kainos, užpildykite formą ir mes su jumis nedelsiant susisieksime.