Asbesto keitimo programa 2019

Specialūs pasiūlymai ir informacija 2019 m. asbesto keitimo programos dalyviams

Skandinavų kompanija “Ruukki” visuomet aktyviai remia sveiką gyvenimo būdą ir saugą propaguojančias iniciatyvas. Programos dalyviai, pasinaudoję mūsų specialiais pasiūlymais ir valstybės parama, turi realią galimybę sutaupyti virš 50% išlaidų medžiagoms!

Asbesto programos dalyviams specialius pasiūlymus taikome visoms standartinių spalvų "Ruukki" stogo dangoms ir papildomoms stogo medžiagoms: stogo skardos lankstiniams, lietaus nuvedimo sistemoms, sniego užtvaroms, sraigtams, stogo plėvelėms. Visos šios medžiagos yra įtrauktos į programos taisyklėse išvardintų, tinkamų finansuoti išlaidų sąrašą.

2019 m. paraiškų priėmimo terminas jau pasibaigęs (gegužės 31 d.). Šiais metais norinčiųjų pasinaudoti stogo keitimo parama yra daugiau nei buvo skirta pinigų, užregistruotos 2 152 paraiškos. Bendra prašoma paramos suma sudaro 3.8 mln eurų (buvo skirta 3.3 mln eurų), tad buvo sudaryta prioritetinė paraiškų eilė. 

Lyginant su anktesniais metais, 2019 metų asbesto programos taisyklėse yra numatyta kai kurių tvarkos patobulinimų, dokumentų pateikimo supaprastinimų, daugiau informacijos NMA (Nacionalinės Mokėjimų Agentūros) internetinėje svetainėje.
 

Susijusi naudinga informacija: 

 • Kvietimas teikti paraiškas 2019 m., bendra informacija, dokumentų formos ir kt.
 • Paraiškų priėmimo savivaldybėse grafikas 2019 m.
 • 2019 m. asbesto stogų keitimo programos taisyklės
 • Stogų dangų maksimalūs kompensuojamį įkainiai su PVM ir su persidengimu
 • Youtube video - specialios TV laidos, skirtos asbesto keitimo programai (2018 m. vaizdo įrašas), žr. čia >>

 • Mes mielai atsakysime Jums į klausimus, susijusius su asbesto stogų keitimo programa.
  Susisiekite su mumis telefonu:

 • (8-5) 23 22 315 (Vilnius)
 • (8-37) 32 74 07 (Kaunas)
 • (8-46) 49 25 49 (Klaipėda)
 • (8-41) 52 00 80 (Šiauliai)
 • (8-45) 46 30 47 (Panevėžys)
 • Klausimai ir atsakymai, mitai ir faktai apie asbesto keitimo programą (pritaikyta 2019 m. taisyklėms)

  Mitas: Seno šiferio utilizavimas bus didelė našta norint gauti paramą.

  Faktas: Nuardžius vidutinio dydžio stogą, surenkama apie 1,5-2 tonas asbestinio šiferio. Už toną utilizuoti atvežto šiferio sąvartynai šiuo metu ima nuo 36 iki 100 eurų už toną (žr. NMA pateikiamus įkainius 2019 m. čia), bet paaiškėjo, kad yra ir sąvartynų ar kt. utilizavimo įmonių, kurios už tą pačią paslaugą prašo išimtinai didesnės sumos, siekiančios kelis šimtus eurų už toną! Tad reiktų neskubėt, pasikonsultuoti su NMA atstovais, kad būtų priimtas jums naudingiausias sprendimas. Kaip tai nurodyta 2019 m. programos taisyklėse - pusė šios ir transportavimo iki savartyno išlaidų (įskaitant kurą) sumos būtų galima susigrąžinti. Reikia įvertinti tai, kad anksčiau ar vėliau asbestinį šiferį teks keisti, tad reikės priduoti savartynui (jei nebus daroma nusikalstama veika). Asbesto turinčių atliekų priėmimo į savartynus kaina kasmet sparčiai auga (pvz. 2015 m. daugumoje sąvartynų buvo tik apie 20 eur/t), tad nepasinaudoję šia programa vėlesniais metais už jo utilizavimą ir transportavimą ne tik negaus 50% kompensacijos, bet ir priėmimo įkainiai gali būti pabrangę.

  Asbestinio šiferio utilizavimo įkainius, adresus ir priėmimo tvarką rasite čia: Kauno Regiono Atliekų Tvarkymo Centras, Šiaulių RATC, Panevėžio RATC, Telšių RATC, Alytaus RATC, Utenos RATC, Marijampolės RATC, Klaipėdos RATC, Vilniaus AATC


  Teiginys: Paraiškų pildymas gyventojams kelia didžiausią siaubą. Reikia užpildyti ne tik apie dešimt lapų paraiškos, bet ir pateikti įvairius papildomus dokumentus.

  Komentaras: Neteisinga yra paraiškos užpildymo sudėtingumą matuoti lapais, kadangi kai kuriuose iš šių lapų reikia tik perskaityti ir pasirašyti apačioje, kai kuriuose - tik sužymėti atsakymus pasirenkant "taip" ar "ne", tad daugumos lapų užpildymo trukmė priklauso tik nuo pildančiojo skaitymo greičio. Paraiškas yra pasirengę padėti užpildyti tiek Nacionalinės mokėjimo agentūros teritorinių skyrių atstovai (beje, jie ir priima paraiškas gauti paramą), seniūnijų dabuotojai, stogo dangų pardavėjai.  

  Faktas: Paklausus ankstesniais metais programoje dalyvavusiųjų - ar buvo sudėtinga užpildyti paraiškos dokumentus, dauguma atsakė, kad nebuvo taip sudėtinga, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio, kad padėjo NMA atstovai ir seniūnai. Įvertinant tai, kad programa vyksta jau nebe pirmi metai ir sukaupta nemažai patirties, o 2019 m. taisyklės lyginant su ankstesnių metų taisyklėmis yra patobulintos ir supaprastintos, paraiškų pildymas šiemet turėtų būti dar lengvesnis. Pvz., paramos gavėjui nebereikės teikti užbaigto projekto ataskaitų bei metinių ataskaitų projekto kontrolės laikotarpiu.  


  Mitas: stogų dangų gamintojai šios programos lakotarpiu specialiai sukels stogui pakeisti reikiamų medžiagų kainas, tad namų savininkai, dalyvaujantys šioje programoje realiai nesutaupytų 50% išlaidų stogo dangos ir priedų įsigijimui.

  Faktas: Ruukki ir mūsų partneriai to tikrai nežada daryti. Tie, kurie mūsų gaminių kainas sekė jau anksčiau, tai galėtų patvirtinti. Ruukki visuomet remia sveiką gyvenseną ir saugą  gerinančias iniciatyvas, tad visiems, dalyvaujantiems asbesto šalinimo programoje, siūlome specialias nuolaidas stogo dangai (priklausomai nuo stogo dangos profilio ir polimerinio padengimo), standartiniams lankstiniams (kraigams, vėjalentėms, karnizams - laštakiams), lietaus nuvedimo sistemai (lietvamzdžiai, latakai ir t.t.), stogo saugos elementams (sniego užtvaroms, kopėtėlėms ir t.t.) ir sraigtams. Tad sutaupymas gerokai viršija 50%.


  Mitas: asbestinį šiferį pasikeisti nauja danga nedalyvaujant programoje - pigiau (pvz. įsygyjant medžiagas Lenkijoje).

  Faktas: Tokį mitą gali skleisti tik suinteresuotieji, kad šia programa žmonėms nepavyktų pasinaudoti. Bet kokiu atveju - ar dalyvaujant, ar nedalyvaujant programoje, asbestinį šiferį reikės utilizuoti (jei nebus daroma nusikalstama veikla). Todėl garantuotai tie, kas nedalyvaus programoje, mokės dvigubai daugiau (negaus 50% kompensacijos). Skaičiuojant ir lyginant bet kokios dangos įsigijimo Lenkijoje ir Lietuvoje kainą, būtinai reikia įvertinti ir šių medžiagų atsivežimo išlaidas. Tad tikėtis, kad tų pačių produktų kainų skirtumas Lietuvoje ir Lenkijoje bent priartės prie 50%, gyvenant bendroje laisvoje rinkoje - yra tiesiog naivu. Beje, net jei žmogus Lenkijoje randa šias medžiagas bent kiek pigiau ir nori jas iš ten įsigyti - jis irgi gali pasinaudoti šia programa - tuomet jis dar ir nuo tų "pigių kainų" atgautų 50% sumos. Tik tokiu atveju reikia papildomai pasirūpinti, kad dangos ir priedų įsigijimo dokumentai (sąskaitos - faktūros) būtų išrašytos lietuvių kalba, arba su notaro patvirtintu vertimu. Skaičiuojant toliau, t.y. visa kita: stogo perdengimo darbų, medžiagų pakalimams (jei reikia) ir t.t. kainos - nesiskiria tiek dalyvaujant, tiek nedalyvaujant programoje. Todėl nėra nei vienos prielaidos, kad nedalvaujant programoje atsinaujinti stogo dangą galima būtų pigiau.


  Klausimas: Kokią dangos rūšį reikia pasirinkti, kad galėčiau su parama įsigyti Ruukki plienines stogo dangas?

  Atsakymas: tai priklauso kokio profilio plieninę stogo dangą norėtumėte įsigyti:

  Asbesto keitimo programoje 2019 m. nustatytus maksimalius kompensuojamus įkainius galite sužinoti NMA svetainėje, čia.

  Jei norite įsigyti Adamante, Finnera, ar Monterrey FEB Forma stogo dangą - paraiškoje nurodykite "Plieninių čerpių imitacijos danga". Šiam tipui 2019 m. taisyklėse nurodytas kompensuojamas kvadratinio metro kainos maksimumas (įskaitant PVM ir įskaitant persidengimus) yra 11,74 €/m2. 

  Jei norite įsigyti trapecinę T20 lakštų dangą, paraiškoje nurodykite "Plieninių profiliuotų lakštų danga". Šiam tipui taisyklėse nurodytas kompensuojamas kvadratinio metro kainos maksimumas (įskaitant PVM ir įskaitant persidengimus) yra 11,42 €/m2. 

  Jei norite įsigyti bet kurią iš valcuotų lakštų Classic (Classic Economy Plus, Classic, Classic Authentic ar Classic NextGen) dangą - paraiškoje nurodykite "Plieninių valcuotų lakštų danga". Šiam tipui taisyklėse nurodytas kompensuojamas kvadratinio metro kainos maksimumas (įskaitant PVM ir įskaitant persidengimus) yra 14,59 €/m2.  

  Tad įkainiai pakankami, kad būtų galima rinktis "Ruukki 30", "Ruukki 40" kokybės klasės dangą, galbūt net ir "Ruukki 50 Plus" klasės - teiraukitės spec. pasiūlymo Ruukki prekybos tinkle.

  Kilus bet kokiam klausimui, geriausiai nedelsti ir pasikonsultuoti su NMA darbuotojais trumpuoju telefonu 1841, arba tel. (8-5) 252 6999.


  Daugiau atsakymų dėl dalyvavimo programoje, galite rasti Nacionalinės Mokėjimo Agentūros svetainėje čia...

  Daugiau informacijos

  Daugiau informacijos apie "Ruukki" stogų produktus, kaip pastatyti ar renovuoti stogą, gausite paskambinę mums telefonu ar užpildę užklausos formą. Atsakymus į dažniausiai užduodsamus klausimus (D.U.K.) galite rasti čia.

  Stogo renovacija

  Skaitykite plačiau apie seno stogo renovaciją naudojant "Ruukki" produktus.

  Stogo lakštai

  "Ruukki" plieniniai stogai saugo jūsų namus visomis aplinkybėmis. Jie yra itin patvarūs ir išlieka stilingi daugelį metų.

  Techninės konsultacijos

  Norėtumėte pasitarti su specialistu, turite klasimų kaip sumontuoti vieną ar kitą mazgą? Užduokite klausimą mūsų konsultantui nemokama telefono linija: 8-800-11111

  Užklausa dėl kainos

  Jei norite palikti užklausą dėl kainos, užpildykite formą ir mes su jumis nedelsiant susisieksime.