„Turku Energia“ – garo jėgainė

Partneriai

  • Užsakovas: „Turku Energia“
  • Architektūrinis projektavimas: Heimo Paukkunen
  • Meno kūrinys: „Vandens atmintis“ – autorius Mauri Kosonen, 2018 m. 
Google maps image for pdf print

Naujoji „Turku Energia“ jėgainė baigta statyti 2018 metais. Jėgainė gamina garą penkioms netoliese esančioms pramonės įmonėms Suomijos Turku mieste.

Šiaurės vakarų fasadą puošia suomių dailininko Mauri Kosonen meno kūrinys „Vandens atmintis“. Šis meno kūrinys sukurtas naudojant „Ruukki Emotion“ produktą – perforuotas „Ruukki Liberta 500 Elegant“ plienines kasetes su foniniu apšvietimu.

„Kūrinyje atspindėtas mokslo pasaulyje nesutarimus keliantis pastebėjimas, kad viskas, kas paliečia vandenį, palieka jame savo pėdsaką. Įdomu pafilosofuoti, ar vanduo atsimena jį gėrusius dinozaurus, o galbūt ir žmogaus veiksmus, siekiant kurti švaresnę aplinką“, – svarsto Mauri Kosonen.

„Ruukki“ ne tik pristatė medžiagas, tačiau ir glaudžiai bendradarbiavo su menininku ir klientu, siekiant rasti geriausią sprendimą.

„Ruukki“ produktas idealiai tinka šiai idėjai. Įgyvendinant šį projektą, visuomenei skirto meno reikalavimai buvo suderinti su pramoniniam pastatui keliamais reikalavimais“, – džiaugiasi Kosonen.