Market square stage – Joensuu

Suomijos Šiaurės Karelijos regiono sostinės Joensuu centre yra turgaus aikštė, kurios viduryje įsikūrusi scena. Turgaus aikštės pertvarkymo darbai, trukę 18 mėnesių, buvo užbaigti 2018 m. rudenį.

Partneriai

  • Architectural design: Arkkitehtitoimistosta Karttunen

     

Be kitų dalykų, vykdant šį didžiulį projektą, po turgaus aikšte įrengtos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, skirtos 400 automobilių, o aikštė padengta daugiau kaip 73 000 akmens plokščių ir taip sukurta įspūdinga scenos platforma. . Ši scenos dalis buvo padengta „Cor-Ten“ fasado kasetėmis, kurias tiekė „Ruukki“ (2020 m. žiemą jos vis dar buvo patinos formavimosi procese). Plokštės taip pat buvo perforuotos.

„Įkvėpimo scenai ieškojome tyrinėdami tai, kas jau sukurta kitose vietovėse, kol galiausiai nusprendėme imtis unikalaus sprendimo, kuris būtų tvarus ir susilietų su aplinka. Laukėme tokios vietos, kur turėtume galimybę panaudoti autentiškas medžiagas, pvz., akmenį, varį ir „Cor-Ten“, – teigia Lassė Nevalainenas.

„Sienų kasetės buvo perforuotos, siekiant pavaizduoti žmonių figūras šurmulio kupiname turguje. Perforuotas paviršius gali būti laikomas šiuolaikine tradicinio karelų siuvinėjimo meno versija ir užuomina į šeštąjį Karelijos moterų pojūtį – grožio pojūtį. Turgaus aikštės scenoje panaudotas siuvinėjimo raštas „Žmonių atvaizdai“, – teigia dizaineris Artas Liimatta, atsakingas už meninę „Cor-Ten“ plokščių dalį.