Naujienos

Kaune prie senų pastatų harmoningai priderintas biurų pastatas

Kauno Kaunakiemio gatvėje 2018 m. pastatytas biurų pastatas harmoningai dera prie senų ir naujų istorinio miesto kvartalo pastatų. Pietinio pastato sparno tapatybę išryškina „Ruukki“ pristatyta „Cor-Ten“ fasado apdaila.

Biurų pastatas Kaunakiemio gatvėje, greta M. K. Čiurlionio tilto, antrajame pagal dydį Lietuvos mieste Kaune, baigtas statyti 2018 metais. Šioje vietoje 1936 m. pastatyta pieninė buvo uždaryta prasidedant XXI a., ir apleistas miesto kvartalas buvo paliktas nykti.

„Tai buvo stambus ir labai įdomus projektas, į seną pramoninį rajoną sutelkęs daugybę skirtingų veiklų. Jas teko koordinuoti atsižvelgiant tiek į jų architektūrą, tiek į funkcijas“, – pasakoja architektas Kęstutis Kajokas iš projektavimo įmonės „Kančo studija“, suprojektavusios pastatą ir visą miesto kvartalą.

Miestui priklausančiame sklype pastatytą pastatą sudaro biurai, komercinės patalpos ir 65 vieno arba dviejų kambarių butai. 9 570 kvadratinių metrų pastatas priklauso investicijų bendrovei.

„Klientas pageidavo didesnio ploto, bet jo nebuvo galima praplėsti, siekiant išsaugoti vietovės pusiausvyrą. Kauno žemėnaudos plane buvo numatytas pastato ploto santykis ir forma“, – aiškina projekto sąlygas Kęstutis Kajokas.

 

Naujo pastato statyba istorinėje vietovėje

„Penktadalis pastato buvo rekonstruota, o likusi dalis pastatyta iš naujo. Iš dalies mūsų užduotis buvo atkurti pastatą“, – tęsia Kęstutis Kajokas.

2016 m. pradėtas ir 2018 m. užbaigtas projektas buvo antrasis pagal dydį „Kančo studijos“ projektas šioje vietovėje. Plėtros projektas šio miesto kvartalo šiauriniame gale baigtas 2012 metais.

2018 m. užbaigti biurų pastato projektą užsakęs klientas suteikė projektavimo įmonei daug laisvės. Projektavimo įmonė siekė ne tik atkurti funkcionalų pastatą, bet ir sukurti fasadą, kuris derėtų prie senųjų istorinio miesto kvartalo pastatų.

„Naujojo pastato langai buvo sugrupuoti taip, kaip senajame – naujasis pastatas tapo senojo pastato bičiuliu“, – paaiškina vieną iš daugelio projekto sprendimų Kęstutis Kajokas.

 

„Cor-Ten“ kaip tiltas tarp sena ir nauja

Pietinė pastato dalis padengta „Ruukki“ pristatytomis „Liberta Cor-Ten 700“ kasetėmis.

„Pasiūlėme klientui sukurti išskirtinę šios pastato dalies išvaizdą. Stengėmės užmegzti dialogą tarp senosios ir naujosios architektūros: naujasis fasadas turėjo derėti prie šio miesto kvartalo senųjų plytinių fasadų. „Cor-Ten“ išsiskiria tam tinkama tekstūra, struktūra ir spalva. Mums taip pat pavyko tuo įtikinti klientą“, – medžiagos pasirinkimą pagrindžia Kęstutis Kajokas.

Fasadui taip pat buvo svarstoma rinktis tinklą, bet keletas veiksnių buvo „Cor-Ten“ naudai. „Cor-Ten“ yra atspari oro sąlygoms, jai nereikia priežiūros. Tai natūrali medžiaga, o jos tamsi spalva puikiai tinka arti judrių gatvių esantiems pastatams, nes ant fasado prasčiau matomas purvas.

 

Funkcinis bendradarbiavimas – užtikrinta sėkmė

Kęstutis Kajokas pasakoja, kad jie pateikė „Ruukki“ fasado planą su pagrindine idėja pabrėžti vertikalumą. „Ruukki“ atsakė pasiūlymu, panaudoti „Cor-Ten“ kasetes.

„Bendri projekto darbai buvo labai sklandūs ir puikiai koordinuojami „Ruukki“ pastangomis: sprendimai buvo priimami greitai, o tinkamos medžiagos pristatomos laiku“, – giria sėkmingą projektą Kęstutis Kajokas.

– Tai buvo sudėtingas, bet įdomus projektas, nes teko paisyti tradicijų taikant naujas technologijas. Ant stalo retai atsiranda tokių stambių projektų centrinėse miesto vietovėse.”

 

Susiję produktai