Komercinis pastatas A1 prisideda prie besiplečiančio Kauno

Spl 28, 2019

Lietuvos mieste Kaune pastatyta didžiulė komercinė patalpa, kurioje kiekvienam nuomininkui suteikiama atskira logistikos salė, biuras ir prekybos salonas. Be to, kad patalpos būtų praktiškos ir puikiai pritaikytos klientų reikmėms, kiti pagrindiniai pastatui keliami reikalavimai buvo energijos vartojimo efektyvumas ir įspūdinga išvaizda. Komerciniam pastatui, kuris vadinamas „A1“, „Ruukki“ tiekė energijos plokštes.

Šalia A1 greitkelio, Lietuvos sostinę Vilnių jungiančio su uostamiesčiu Klaipėda, pastatytas įspūdingas pastatas. Šiame pastate – jo pavadinimas kilo iš taip pat pavadinto greitkelio – įsikūrė 16 įmonių, kurioms reikalingos logistikos, biuro ir prekybos salono patalpos. Pastatas yra 402 metrų ilgio, jo plotas užima 17500 kvadratinių metrų. Patalpas čia nuomojasi dvi baldų gaminimo įmonės, durimis, lagaminais, elektronikos prekėmis, santechnikos įranga, darbo įrankiais, gyvūnų maistu ir kitomis prekėmis prekiaujančios įmonės.

„A1“ pastatas priklauso nekilnojamojo turto vystymo bendrovei „EPRO group“, kuriai vadovauja Vaidotas Ščiaponis ir Algirdas Skukauskas.

„Pastatas turi būti puikiai pritaikytas prie klientų verslo poreikių, efektyviai vartoti energiją ir atrodyti įspūdingai, kitaip sakant, traukti akį“, – pastatui keliamus reikalavimus vardija Vaidotas Ščiaponis.

Pastato statyba užbaigta 2018 metų pabaigoje.

 

Sprendimas, pagrįstas įspūdingais duomenimis

Verslo pradžioje „EPRO group“ savininkų valdoma įmonė pardavinėjo statybines apdailos medžiagas, tačiau nuo 2006 metų užsiima išskirtinai tik nekilnojamojo turto vystymu. Įprastas „EPRO group“ verslo modelis yra  įsigyti teritoriją, sukurti koncepciją, išvystyti infrastruktūrą ir tada paruoštą statybai projektą parduoti. Kai kuriais atvejais, kaip ir Pastato „A1“ atveju, projektą realizavo pati „EPRO group“ ir pastatytas patalpas išnuomavo.

Vaidotas Ščiaponis teigia, kad, skirtingai nei įprasta, statybos projektą jie pradėjo, nežinodami būsimojo pastato nuomininkų.

„Pats tikėjau projekto sėkme, tai buvo svarbiausias dalykas. Remdamasis daugybės metų patirtimi tiesiog nujaučiau, kad pastatas, kiekvienam nuomininkui siūlantis ne tik logistikos, tačiau ir biuro bei prekybos salono erdves, turės paklausą. Ir tik pažiūrėkite – nuomininkus suradome, dar net nebaigus jo statyti“, – pasakoja Vaidotas Ščiaponis.

 

Įspūdinga išvaizda Kauno garbei

„A1“ pastatui įspūdingumo prideda ir jo dydis – 402 metrai nedingsta iš akių akimirksniu, net jei sėdite greitai lekiančiame automobilyje. Įspūdinga išvaizda buvo vienas iš svarbiausių pastatui keliamų reikalavimų.

„Fasado idėja kilo rytais geriant kavą ir svajojant. Svarbiausi Lietuvos miestai išsidėstę palei A1 kelią. Todėl ant panelių, iš kurių suformuotas pastato fasadas, buvo nutapyti šių Lietuvos miestųsimboliai,“ – aiškina Vaidotas Ščiaponis.

Žuvėdros  ir Švyturys simbolizuoja Klaipėdą, Stumbras ir Ąžuolynas– Kauną, o Vilkas ir Angelai – Vilnių. Paveikslai nutapyti ant fasado, kad būtų matomi iš pro šalį skriejančių automobilių. Jie taip pat atlieka ir praktinę funkciją – yra naudojami vietoje namo numerio ir padeda klientams rasti reikiamą įmonę.

 

Perpus mažesnės sąskaitos už energiją

Energijos vartojimo efektyvumas buvo vienas iš trijų pagrindinių pastatui keliamų reikalavimų. Pagrindinį vaidmenį jį užtikrinant suvaidino „Ruukki“ tiekiamos efektyvaus energijos vartojimo plokštės. Praktiškai energijos vartojimo efektyvumas išbandytas pilnai išjungus šildymą vienoje logistikos salių Pastato dalyje. Kai lauke dvi savaites buvo -15 °C, logistikos salėse temperatūra nenukrito žemiau +8 °C.

Vaidotas Ščiaponis teigia, kad pasiekta labai aukšta energijos vartojimo efektyvumo pakopa, nes Pastatas suprojektuotas ir pastatytas vadovaujantis aukštesniais, nei sandėliavimo patalpų A klasei keliamiems reikalavimams.

„Statydami pastatą rinkomės geresnius už standartinius produktus, šis reikalavimas buvo taikomas ir panelėms. Paprašiau statybų bendrovės palyginti „Ruukki“ plokštes su tarptautinės konkuruojančios bendrovės produkcija. Pasirinkome „Ruukki“, ir ne tik todėl, kad jų produkcija buvo geresnė, bet ir dėl to, kad įmonė yra lankstesnė. Mūsų pasirinkimas tikrai tinkamas, tai gali paliudyti ir žemos nuomininkų sąskaitos už šildymą“, – teigia Vaidotas Ščiaponis.

Ne patys pigiausi

Savo darbe Vaidotas Ščiaponis ir Algirdas Skukauskas daugybę metų užsiėmė projektų kūrimu ir pastatų statyba, tačiau statydami „A1“ norėjo sukurti kažką naujo. Vykdant „EPRO group“ veiklą, kokybei visada skiriamas išskirtinis dėmesys.

„Mano filosofija yra tokia, kad nieko nereikia statyti tik dėl trumpalaikės naudos. Visada žiūriu toli į ateitį. Taip pat galvoju, kad jei pastatas yra kokybiškas ir įspūdingas, tai jis prisideda prie gimtojo mano Kauno plėtros“, – aiškina vyras.

Paveikslai padidino išlaidas 40 000 eurų, tačiau ši investicija jau pradeda atsipirkti – tiek kaip viešųjų ryšių nešama nauda, tiek ir naujų projektų pavidalu.

„Pagal šio pastato analogą jau sulaukiau susidomėjimo dėl naujų pastatų Vilniuje ir Klaipėdoje. Investicija į fasado kokybę ir išvaizdą yra investicija į ateitį“, – didžiuojasi jis.