„Ruukki“ profiliai taip pat prideda žavesio bistro „Soho“

Sau 28, 2019

Slovakijos sostinės Bratislavos „Aupark“ prekybos centre bistro „Soho“ duris atvėrė šiais metais. Prekybos centre įsikūrusios daugiau nei 200 parduotuvių ir virš 30 restoranų, todėl norint dirbti sėkmingai būtina išsiskirti. Kaip tik čia ir gali padėti architektai.

Toje vietoje, kur dabar įsikūręs „Soho“, seniau taip pat veikė restoranas, tačiau naujieji bistro savininkai pageidavo naujo prekės ženklo ir įvaizdžio.

„Jie norėjo nepabodusio, modernaus įvaizdžio, sukurto naudojant autentiškas bei natūralias medžiagas. Mediena yra iš tikro medžio, o metalo lakštai iš tiesų pagaminti iš metalo. Visiškai nereikėjo slėpti konstrukcijų, nes naujieji savininkai norėjo, kad jos liktų matomos“, – dėsto architektas Andrej Olah.

Picture: Juraj Chlpík

Picture: Juraj Chlpík

Bistro vienu metu gali aptarnauti apie 70 klientų. Jį suprojektavo dviejų Bratislavoje įsikūrusių Slovakijos architektūros biurų, GUTGUT ir GRAU, darbuotojai.

„Siekiame, kad sienos paviršius ir modernumas ir šokiruotų, ir taptų įkvėpimo šaltiniu. „Soho“ nėra greito maisto užkandinė, tačiau taip pat ir ne gurmaniškas restoranas, kuriame žmonės sėdėtų valandų valandas. Bistro dvasią kur kas geriau atspindi ne visiškas nudailinimas, o truputis malonios blausos“, – aiškina vienas iš GRAU architektų Filip Marčák.

„Prekybos centruose įsikūrę restoranai dažnai būna gana panašūs, todėl ir kilo idėja sukurti kažką, ko žmonės taip lengvai nepamirštų. Šį restoraną pavertėme tokiu, kuriame nesijaučia įprasta prekybos centro atmosfera, čia vyrauja ramybė“, – teigia Andrej Olah.

Bistro vidinei sienai, esančiai priešais virtuvę, buvo panaudoti perforuoti aliuminio profiliai. Ši vidinė siena visiškai nepanaši į kitas – įkvėpimo buvo semtasi iš amerikietiškojo maisto vagonėlio.

Food truck

Andrej Olah mano, kad metalų naudojimas turi privalumų – tai kietos, tvirtos ir patikimos medžiagos. Kadangi visų metalų struktūra kitokia, skiriasi ir galutinis rezultatas.

„Iš savo kolegų apie „Soho“ girdėjome teigiamus atsiliepimus. Esu įsitikinęs, kad savininkai taip pat yra patenkinti galutiniu rezultatu, nes šis restoranas yra pats pelningiausias ir populiariausias iš keturių jų SOHO restoranų. Mes taip pat manome, kad jis geriausias.“

 

„Ruukki“ tiekė:

Perforuoto aliuminio „Ruukki“ fasado apdaila „Design Paris S55“