„Posten Norge“ logistikos centras Stavangeryje pastatytas remiantis patirtimi ir pasitikėjimu

Lap 26, 2019

Logistikos centras, kuriame įsikūrusios siuntinių pristatymo įmonės „Posten Norge“ („Posten“) ir „Bring“, pastatytas 2019 m. kovo mėn. Sandnese, pietų Stavangeryje, Norvegijoje.

Naujasis 15 000 m2 logistikos centras yra nacionalinio siuntinių ir krovinių paskirstymo tinklo Norvegijoje dalis, kuriame yra sandėliavimo ir rūšiavimo bazės, pašto terminalas ir biurai. Anksčiau „Posten“ veikla buvo pasiskirsčiusi po visą Stavangerio regioną.

„Veidekke Logistikkbygg“ logistikos centro statybos darbus pradėjo 2018 m. sausio mėn. ir užbaigė praėjus 14 mėn. „Ruukki“ pristatė pastato sienose naudojamas daugiasluoksnes plokštes, sisteminius langus ir apkrovas laikantį stogą.

 

Pokyčiai pareikalavo naujų patalpų

Logistikos centras Stavangeryje buvo trečias toks objektas, kurį pagal „Posten“ užsakymą pastatė „Veidekke Logistikkbygg“: pirmieji du centrai įsikūrę Trondheime ir Narvike.

„Naujasis centras buvo itin reikalingas, nes pastaraisiais metais žymiai keitėsi siuntinių ir kitos korespondencijos pristatymas. Didėjo siuntinių skaičius ir mažėjo tradicinių laiškų kiekis“, – sakė „Veidekke Logistikkbygg“ projektų vadovas Egil Høeg.

Naujasis logistikos centras per dieną aptarnauja 170 laiškų ir siuntinių pristatymo sunkvežimių. „Posten“ ir jai priklausanti įmonė „Bring“ dažnai siuntinius pristato tais pačiais adresais, tad dėl šiuo metu vykdomo naujojo jungtinio pristatymo bendras nuvažiuotas atstumas sumažės 600 000 km per metus.

 

Per langus patenkanti dienos šviesa ir biuro pastato stilius

Daugiasluoksnes plokštes galima naudoti, kai pramoninius ir logistikos pastatus reikia pastatyti laikantis griežto grafiko. Pramoniniuose ir logistikos pastatuose dažnai yra biuro patalpos, kurios turi pasižymėti biuro pastatų savybėmis, pvz., dideliais langais. To reikėjo ir statant logistikos centrą Stavangeryje.

„Ruukki“ pristatė pastate naudojamas daugiasluoksnes plokštes ir taip vadinamus „sisteminius langus“, kurie tobulai atitinka „Ruukki“ plokštes ir kartu sukuria itin sandarią bei energiją taupančią sienų struktūrą.

„Plokštes atitinkantys „Ruukki“ langai puikiai tinka tokiems pastatams, kur sienas ir visą struktūrą reikia pastatyti laikantis griežto grafiko“, – pastebėjo Egil Høeg.

Remiantis Norvegijos įstatymais, nuolatinėse darbo vietose turi būti langai, per kuriuos į pastatą gali patekti dienos šviesa. Logistikos centro Stavangeryje langai yra netoli lubų, tačiau biuro patalpose jie užima beveik visą sienų plotą, kad įleistų šviesos ir sukurtų biuro pastatams būdingą atmosferą.

Egil Høeg teigia, kad plokštėms ir langams sumontuoti prireikė maždaug šešių mėnesių. Sienose viena ant kitos buvo sumontuotos aštuonios plokštės, per dieną būdavo sumontuojamos dvi eilės.

 

Pasitikėjimas svarbiausia

Pasak Egil Høeg, jis su „Ruukki“ darbuotoju Arve Folkestad bendradarbiauja jau 24 metus. Stavangerio logistikos centui „Ruukki“ produktai pasirinkti ne vien dėl aukštos kokybės, bet ir dėl pasitikėjimo šia įmone ir jos teikiamų paslaugų.

„Logistikos centrui Trondheime rinkomės „Ruukki“ plokštes ir „Tikli“ pagamintus langus. Būtent dėl šios patirties „Ruukki“ pasirinkome ir Stavangerio logistikos centro tiekėju. Šiame versle svarbiausia asmeninis santykis ir abipusis pasitikėjimas“, – sakė Egil Høeg.

Egil Høeg šioje srityje dirba ilgus metus. Pasak jo, sėkmingo statybos projekto paslaptis yra mažiausių projekto detalių žinojimas.

„Aš negalvoju, aš žinau“.

NAUJIENOS