„Aprangos“ patalpose – efektyvus energijos naudojimas ir minimalizmas

Kov 25, 2019

Juoda ir balta spalvos bei gamta – tai elementai, įkvėpę architektūrinį naujųjų „Aprangos“ administracinių ir logistikos patalpų dizainą.

„Pradėjome nuo minimalizmo, o juoda ir balta spalvos yra sutinkamos gamtoje. Visos kitos spalvos driekiasi tarp jų. Kita tema – judėjimas. Vertikalios plokštės pagyvina pastato fasadą“, ˜– pasakoja „JP Architektūra“ projekto vadovas Algirdas Kaušpėdas.

„Apranga“ yra Lietuvoje įkurta įmonių grupė, užimanti tvirtą poziciją Baltijos šalyse drabužių, avalynės ir odos gaminių prekybos rinkoje. Grupė bendradarbiauja su maždaug 200 prekės ženklų, tarp kurių yra „Hugo Boss“, „Mango“ ir „Zara“. Naujosios patalpos veikia kaip paskirstymo centras 180-iai parduotuvių Baltijos šalyse.

Vartai į Vilnių ir tęstinio planavimo pavyzdys

Patalpos baigtos statyti 2018 metais, bendras jų plotas apima maždaug 15 500 kvadratinius metrus, iš jų 3500 kv. metrus užima administracijos pastatas. Logistikos centras yra atokiau nuo administracijos pastato. Šį sprendimą klientui taip pat pateikė architektas.

„Administracijos pastatas yra bendrovės vizitinė kortelė, jis prisideda prie oraus bendrovės įvaizdžio kūrimo. Iš toliau atrodo, kad administracijos pastatas sklando ore, jis gražiai pabrėžia logistikos centrą, nors pastarasis yra daug mažesnis“, – aiškina Algirdas Kaušpėdas.

„Pastatas yra įsikūręs šalia judrios gatvės miesto pakraštyje, jame atspindėta visa miesto elegancija. Tam tikra prasme jis tapo vartais į Vilnių“, – teigia „JP Architektūra“ dirbantis projektavimo vadovas Andrius Juodpusis.

Anksčiau „Apranga“ buvo įsikūrusi pramoniniame Vilniaus rajone.

„Buvo tikrai įdomu projektuoti pastatą laukymėje, nes į jį bus atsižvelgta apstatant šią vietovę ateityje“, – prideda Algirdas Kaušpėdas.

Šiuolaikinė statyba neapsieina be plokščių

„Aprangos“ keliami kriterijai pastatui buvo efektyvus energijos vartojimas ir aukšta kokybė. Be to, pastato vidus privalėjo būti jaukus ir traukti darbuotojus panašiai, kaip vilniečius traukia turgaus aikštės miesto centre. Pastatą reikėjo įrengti klasikiniu ir išskirtiniu stiliumi, išlaikant įvairių kultūrų pusiausvyrą, nes mados ir mados namų šaknys driekiasi per įvairiausias kultūras.

Statiniams buvo naudojamos „Ruukki“ daugiasluoksnės plokštės. Andrius Juodpusis mano, kad plokštės idealiai tinka logistikos centrams, sandėliams ir turgavietėms.

„Jos yra šiuolaikinės statybos dalis. Daugiasluoksnes plokštes galima naudoti ir kitur, pvz., statant mokyklas ir visuomeninius pastatus. Statyti naudojant daugiasluoksnes plokštes yra paprasta ir efektyvu, į šiuos aspektus visada reikėtų atsižvelgti statant iš visuomeninių lėšų“, – svarsto Algirdas Kaušpėdas.

Kompleksas, prisitaikantis prie gamtos

Vieną iš trijų elementų – gamtą – galima stebėti ir pastato viduje. Į pastato vidų gamta persikelia per stiklines vestibiulio sienas. Administracijos pastate darbui skirtos vietos yra baltos, o kavinė ir kitos erdvės yra spalvotos. Posėdžių salės išdažytos pagal sezonus. Mados sezonams ir metų laikams yra būdingos tam tikros spalvos, o dabar jos atsispindi ir posėdžių salėse.

Pastatas šildomas ir vėsinamas geotermine energija, automobilių stovėjimo aikštelėse įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės. Apie aplinką pagalvota ir sklypo pakraščiuose sumontuojant triukšmą slopinančias „Ruukki“ tiekiamas plienines plokštes. Tiekėjų keliamas triukšmas netrikdo kaimynystės.

Puikus aptarnavimas palieka laiko kūrybai

Energijos vartojimo efektyvumas buvo vienas iš kriterijų. Pastate energija išties vartojama efektyviai, jis atitinka A+ klasei keliamus reikalavimus.

Architektas Andrius Juodpusis pažymi, kad daugiasluoksnės „Ruukki“ plokštės labai prisidėjo prie energijos vartojimo efektyvumo. Plokštės buvo naudojamos ir administracijos bei sandėlio pastatų vidinėms sienoms, o taip pat ir montuojant būtiną priešgaisrinę apsaugą tarp atskirų pastato dalių. Andrius Juodpusis yra tikrai patenkintas „Ruukki“ indėliu.

Pagalba visais produkcijos klausimais yra puiki, esant reikalui visada suteikiama produktų informacija ir reikiama parama. „Ruukki“ siūlo didelį produkcijos asortimentą, produktams taikomos ilgas garantinis laikotarpis.“

Kuriant „Aprangos“ pastatus „Ruukki“ dizaineris sukūrė maketą, t.y., detalųjį planą, kuriame nurodytas reikiamas plokščių skaičius, jų vieta ir panaudojimo būdas įgyvendinant dizaino detales. 

„Aptarnavimas buvo tikrai puikus, mums nereikėjo gaišti nuodugniai nagrinėjant plokščių savybes. Todėl daugiau laiko galėjome skirti kūrybiniam darbui, kuris mums sekasi geriausiai“, – džiaugiasi Andrius Juodpusis.

NAUJIENOS