Panaudojant „Ruukki“ fasadų sprendimą - atkurta originali Oslo „Venstres hus“ pastato išvaizda

Sau 24, 2019

2018 m. buvo atnaujintas „Venstres hus“, esančio Norvegijos sostinės Oslo „Youngstorget“ aikštėje, fasadas. Senasis fasadas buvo pasenęs, tad pastatą reikėjo iš esmės renovuoti. Be fasado apdailos, buvo pakeisti ir visi pastato langai.

„Iš tiesų pastatas atgavo savo originalią išvaizdą, nes senasis fasadas praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje buvo nudažytas šviesiomis spalvomis. Dabar išorinė apdaila yra tamsi, o po ja sumontuotas 20 cm izoliacinės medžiagos sluoksnis, siekiant pagerinti pastato energinį naudingumą. Taigi „Venstres hus“ dabar yra pasyviosios energijos pastatas, suvartojantis labai mažai energijos“, – paaiškino pastato generalinis direktorius Nilsas Gunnaras Dietzas.

„Nė vienas mūsų negali išsaugoti klimato, bet kiekvienas galime prie to prisidėti. Tai vienas iš mūsų įsipareigojimų.“

„Venstres hus“ – vienas pirmųjų XX a. vidurio Norvegijos pastatų, kuris buvo renovuotas ir tapo pasyviosios energijos statiniu. Pastatas buvo užbaigtas 1954-aisiais ir veikė kaip Liberalų (Venstre) partijos – seniausios Norvegijos partijos – būstinė. Pastatą valdo AB „Venstre AS“, nuomojanti devynis jo aukštus, kuriuose iš viso dirba apie 150 žmonių.

Juodas aliuminio fasadas sukurtas naudojant sinusinius profilius, paprastai naudojamus stogams. Be to, verta atkreipti dėmesį, kad šiam fasadui buvo naudojamas ne kažkuris iš standartinių produktų, o specialiai sukurta apdailos forma, atsižvelgiant į konkrečius Oslo miesto savivaldybės Kultūros paveldo biuro pageidavimus. Profiliai pristatyti iš gamyklos pagal individualų užsakymą, pilnai paruošti sumontuoti.

„Esu labai patenkintas „Ruukki“ gaminiais, o ypač – lanksčiu aptarnavimu. Tai nulėmė, kad pateikėme užsakymą „Ruukki“. Rezultatas – lygiai toks pats fasadas, kokį pastatas turėjo iš pradžių, kai buvo pirmą kartą pastatytas. „Ruukki“ produktai ir paslaugos 100 procentų atitiko mūsų lūkesčius“, – sakė Nilsas Gunnaras Dietzas.

Be gero aptarnavimo, jis taip pat džiaugėsi tuo, kad projektas sulaukė tokios sėkmės.

„Man teko girdėti tik teigiamus atsiliepimus apie naująjį fasadą. Iš komentarų galima spręsti, kad pastatas sustiprina Oslo „Youngstorget“ aikštės charakterį.“

„Ruukki“ gaminiai:

Fasado profiliai, aliuminis, apie 600 m2

Partneris:

„MDH arkitekter sa“