„Cor-Ten“ fasadas „Fortum“ pastatui Osle suteikia savitumo

Grd 19, 2019

„Fortum Oslo Varme“ yra Oslo miesto (Norvegija) centralizuoto šildymo savininkė ir operatorė. Žiemą įmonė patenkina daugiau nei 20 % Norvegijos sostinės šildymo poreikio. Įmonei iš viso priklauso 11 šiluminių elektrinių, viena iš jų yra Oslo Haradsrudo rajone. 2018 m. šalia esamos šiluminės elektrinės buvo baigtas statyti naujas administracijos pastatas. „Ruukki“ pastatui tiekė fasado profilius „Ruukki Design Cor-Ten S7“. Užsakymas taip pat apėmė konsultacijas montavimo metu ir detalų planavimą.

„Norėjome, kad naujasis pastatas ne tik pagerintų gamybinių pastatų išvaizdą, bet ir puikiai derėtų su kaimynystėje esančiais pastatais“, – sako Jan Morten Trønnes, „Fortum Oslo Varme“ gamybos vadovas.

„Projektas buvo labai įdomus, nes jį sudarė daug skirtingų pastatų. Dėl vietos, kurioje stovi pastatas, atsirado specialiųjų reikalavimų. Teritorija yra pramoninė zona slėnyje, kuris matomas iš gyvenamųjų rajonų rytuose ir vakaruose“, – aiškina Åke Letting iš pastatą suprojektavusios architektų grupės „Astrup og Helleren“.

Saugos taisyklės nulėmė pastato konstrukciją ir turėjo įtakos pasirinktiems sprendimams.

„Pastate įdiegta daug specialiųjų sprendimų, pavyzdžiui, tai, kaip pastatytos sienos ir kur įrengtos durys ir langai. Vykdydami šį projektą turėjome skirti daug dėmesio tam, kaip suprojektuoti pastatą laikantis teisinių reikalavimų“, – pasakoja architektas Martin Vodde iš „Astrup og Helleren“.

 

Pramoniniai pastatai gali būti elegantiški

 

Kainos dažnai nulemia pramoninių pastatų dizainą. Nepaisant to, tokius pastatus galima padaryti patrauklius.

„Pasirinkome „Cor-Ten“ dėl jo natūralios spalvos. Fasadą taip pat lengva prižiūrėti. Dabar visi teritorijoje esantys pastatai turi savitą charakterį ir puikiai dera vienas su kitu“, – sako Åke Letting.

„Norėjome sukurti elegantišką pastatą, nes daugybė Oslo gyventojų pro jį važiuoja į rūšiavimo centrą“, – sako Martin Vodde.

Jan Morten Trønnes iš „Fortum“ sako, kad iš pradžių daugelis žmonių į fasado spalvą žiūrėjo skeptiškai.

„Dabar, kai „Cor-Ten“ fasadas įgavo patinos atspalvį, esu tikras, kad daugumai mūsų darbuotojų ir lankytojų jis patinka. Man pačiam jis labai patinka. Moderni išvaizda ir paprasta fasado priežiūra yra tos savybės, kurias norėjome suteikti pastatui“, – sako Jan Morten Trønnes.

„Esu patenkintas projektu – pastatas atrodo išties puikiai. Manau, kad klientas taip pat patenkintas, nes nuo to karto vykdėme ir daugiau bendrų projektų“, – sako Åke Letting.

 

NAUJIENOS