Aukso spalvos komercinis pastatas, derantis su savo aplinka

Rgs 09, 2019

Šalia greitkelio, jungiančio Stokholmą ir Geteborgą, maždaug 4 kilometrus į rytus nuo Eskilstiunos netrukus bus užimtas naujas pastatas. Aukso spalva ir langai pietinėje šio komercinio pastato pusėje išskiria jį iš kitų.

Pastatą suprojektavo architektė Elin Pantzare, jis priklauso nekilnojamojo turto investicinei bendrovei „Frost - Fastighets&Markentrepenad“. Statybos pradėtos 2018 m. rugsėjį, o 2019 m. gegužę patalpos buvo parengtos naudoti.

Komercinio pastato plotas yra šiek tiek mažesnis nei 1 000 kvadratinių metrų, jame įsikūrusios penkios įmonės bei yra gyvenamasis kompleksas. 

Pasak „Frost - Fastighets&Markentrepenad“ atstovo Lukas Frost, jau išnuomotos visos patalpos. Pirmame aukšte netrukus atsidarys parduotuvė, dailidės parduotuvė, vilkimo paslaugų įmonė ir garažai. Čia taip pat yra gyvenamasis kompleksas, kuris bus nuomojamas kaip laikinojo apdyvendinimo patalpos. Antrame pastato aukšte bus įrengta atvira erdvė biurams.

 

Su natūralia aplinka derančios spalvos

„Ruukki“ tiekė daugiasluoksnes plokštes, naudojamas pastato sienoms. Architektė Elin Pantzare pasirinko aukso spalvą, kuri, jos manymu, pastatui suteikia blizgesio, nevarginančio akių.

„Iš tiesų pastato spalva keičiasi pagal saulės spindulių kiekį. Pastebėjau, kad rudenį pastatas susilieja su natūralia aplinka, todėl gelsva žolė ir rudi, aukso atspalvio lapai harmoningai dera su pastatu. Net ir žvyras yra tokios pačios spalvos“, – sako Elin Pantzare.

Komercinis pastatas buvo pastatytas ankstesnio namo vietoje už planavimo zonos ribų. Sklypo dydis apribojo pastato dydįir netrikdo vietovės pusiausvyros. Kaimynai taip pat nelaikė naujakurių esant problema ir priekaištų dėl statybų neturėjo.

 

Statybų efektyvumas atsispindi bendrovės piniginėje

Pastate yra puikios patalpos smulkiesiems verslininkams, kuriems mokestis už nuomą yra svarbus veiksnys, ypač pradiniame verslo etape.

„Statant kažką naujo, pastatas kainos požiūriu turi būti konkurencingas, ir tai atspindi mokesčio už nuomą dydis. Mūsų tikslas buvo pastatyti pastatą per trumpą laiką. Statybos grafikas taip pat turi įtakos pastato ir, galiausiai, nuomos kainoms“, – sako Lukas Frost, galvojantis apie klientų ateitį.

„Plokščių suteikiamas energetinis efektyvumas taip pat prisideda prie mažesnių pastato išlaikymo kaštų jo eksploatavimo metu“, – prideda jis.

„Ruukki“ plokštės pasirinktos dėl aplinkosauginio aspekto. Energetinis efektyvumas buvo vienas iš pagrindinių pastato kriterijų“, – tęsia Elin Pantzare.

Iš perdirbtų medžiagų pagamintos plokštės „Ruukki Life“ padidina pastato energetinį efektyvumą. Kaip izoliacinė medžiaga naudojama mineralinė vata beveik visiškai pagaminta iš perdirbto stiklo.

Auksinė spalva ir įdomiai išdėstyti langai pietiniame pastato gale puikiai įsimena, net jei pastatas matomas iš greitai pravažiuojančio automobilio.

„Spalva prideda tam tikro orumo, ir žmonės atkreipia dėmesį į pastatą. Mes jau dabar, dar prieš pradedant eksploatuoti pastatą, sulaukėme teigiamų atsiliepimų“, – pasakoja labai patenkinta Elin Pantzare.

NAUJIENOS