Lenkijoje gaminamos „Ruukki“ daugiasluoksnės plokštės įvertintos „FM Approvals“ sertifikatu

Bir 07, 2019

Dėl griežtėjančių pastatų saugos reikalavimų šiandien investuotojai tikisi dar patikimesnių sprendimų, skirtų užtikrinti žmonių ir turto apsaugą. Statybinių medžiagų gamintojai privalo atlikti griežtesnius gaminių bandymus bei gerinti gaminių eksploatacines savybes. Tik keli daugiasluoksnių plokščių gamintojai gali garantuoti aukščiausio lygio saugumą, kurio reikalauja JAV organizacija „FM Approvals“. Didžiuodamiesi pranešame, kad Lenkijos Obornikų gamykloje gaminamoms „Ruukki“ daugiasluoksnėms plokštėms su X-PIR ir mineralinės vatos užpildu įteiktas „FM Approvals“ pasaulinis kokybės sertifikatas. 

Mūsų plokščių sertifikavimą sudarė keli etapai. Po „Ruukki“ gamyklos audito, JAV buvo atlikti sudėtingi plokščių atsparumo ugniai ir stiprumo bandymai. Išsamūs apsaugos nuo ugnies bandymai atliekami siekiant įvertinti pastato išorinių elementų atsparumą ugniai realaus gaisro sąlygomis. Palyginti, pagal CE reikalavimus atliekamų bandymų metu laboratorijoje tiriami tik nedideli produktų pavyzdžiai. Bandymų „FM Approvals“ laboratorijose metu sukuriamos realios pavojingos sąlygos, pvz., gaisro ar uragano, kurių metu tikrinamas iš daugiasluoksnių plokščių pastatyto pastato atsparumas. Tokių bandymų tikslas yra patikrinti iš daugiasluoksnių plokščių įrengtų pertvarų realų gebėjimą atlaikyti tokias nepalankias sąlygas. Teigiamas visų bandymų rezultatas patvirtinamas išduodant konkrečiam produktui skirtą FM sertifikatą.

„Ruukki“ plokščių atsparumo ugniai ir stiprumo bandymų rezultatai buvo labai geri ir labai konkurencingi, palyginti su kitų gamintojų daugiasluoksnių plokščių rezultatais. Pagal 4880 ir 4881 normas išduotas sertifikatas leidžia naudoti plokštes vidinėms pertvaroms (sienoms ir luboms) bei išorinėms sienoms pagal „FM Approvals“ reikalavimus.

Sertifikatas leidžia naudoti „Ruukki“ plokštes visoms įmanomoms paskirtims be jokių pastato aukščio apribojimų. Be to, mūsų fasadinės daugiasluoksnės plokštės pranoko konkurentų gaminius ilgesniais tarpatramiais ir gebėjimu atlaikyti dideles vėjo slėgio ir traukos apkrovas. 

„FM Approvals“ statybinių medžiagų sertifikatas būtinas, jei investuotojas ar turto savininkas nori įsigyti draudimą pagal FM normas. „FM Approvals“ sertifikatus gaminiams ir paslaugoms išduoda didžiausia JAV draudimo bendrovė „FM Global“. Naudojant sertifikuotas medžiagas ir paslaugas ženkliai sumažinama rizika patirti nuostolių dėl pastato griūties ar ūkinės veiklos pertraukimo. FM sertifikatas reguliariai audituojamas gamybos vietoje įvertinant, kaip laikomasi kokybės standartų.  

FM sertifikatą ir kitą susijusią informaciją netrukus paskelbsime savo svetainėse ir rinkodaros medžiagoje, taip pat pradėsime atitinkamai žymėti sertifikuotų plokščių pakuotę.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į „Ruukki“ pardavimo atstovus. 

NAUJIENOS