Lietuvos farmacijos produktų platinimo įmonė „Armila“ investuoja į kokybiškas patalpas

Bal 04, 2019

2018 m. pabaigoje Lietuvos įmonė „Armila“ persikėlė į naujas biuro ir farmacijos produktų sandėliavimo patalpas, maždaug 13 kilometrų nutolusias nuo Lietuvos sostinės Vilniaus centro. Naujajame pastate įsikūrė pagrindinis įmonės biuras ir logistikos centras. UAB „Armila“ platina farmacijos ir sveikatos priežiūros produktus. Įmonė yra tarptautinės „Walgreens Boots Alliance“ kompanijos dukterinė bendrovė.

„Norint plėsti jau vykdomą veiklą ir pradėti siūlyti naujas paslaugas mums reikia daugiau vietos. Keletas farmacijos kompanijų samdo mus didmeninei prekybai Baltijos regione“, – teigia generalinis „Armilos“ direktorius Remigijus Mielinis.

Griežtai reglamentuojamas sektorius

Farmacijos sektoriuje nieko negalima palikti atsitiktinumui. Vaistų saugumo užtikrinimas yra mūsų veiklos pagrindas. Į tai buvo atsižvelgta ir projektuojant naująją „Armilos“ pastatą. Vaistams keliami specialūs laikymo reikalavimai, tokie kaip valdoma patalpos temperatūra ir šaldomos patalpos. Pavyzdžiui, logistikos centre temperatūra visą laiką negali būti mažesnė nei 15 °C ir didesnė nei 25 °C. Šaltai laikomi vaistai turi būti laikomi atskiroje patalpoje, kurios temperatūra yra nuo 2 °C iki 8 °C. Degiosioms ir narkotinėms medžiagoms taikomi kiti reikalavimai, todėl jos turi būti laikomos atskiroje sandėliavimo zonoje.

Naujasis „Armilos“ pastatas suprojektuotas taip, kad atitiktų TAPA standartus, užtikrinančius produktų saugumą laikymo, gabenimo ir paskirstymo grandinėje. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl tarp logistikos sandėlio ir biuro patalpų buvo sumontuota stacionari ir ugniai atspari, o ne stiklinė siena.

„Projektuojant pastatą atsižvelgta į racionaliąsias jo funkcijas, pvz., vaistų krovimo maršrutus ar patalpų išsidėstymą biuro pastate viena kitos atžvilgiu. Projektavimo procesas užtruko ilgiau nei keturis mėnesius“, – pasakojo Remigijus Mielinis.

Pastato išvaizda sutampa su pagrindinio biuro Londone pasiūlytomis vizualinėmis gairėmis.

Siekiant atitikti kriterijus, pastate naudoti kokybiški produktai

Naujosios logistikos salės oro sandarumo testo rezultatas yra < 0,21. „Ruukki“ tiekė energetiškai efektyvias plokštes pastato sienoms ir apkrovą laikančius stogo lakštus. „Construction One“ direktorius Povilas Korsakas, atsakingas už pastato projektavimą ir statybą, teigia, kad „Ruukki“ panelės ir apkrovą laikantys lakštai puikiai atitiko savo paskirtį ir patenkino griežtus reikalavimus.

Naudodami „Ruukki“ gaminius užtikrinome energinio naudingumo reikalavimus. Gaminiai tarnauja kaip atraminės konstrukcijos ir atitinka priešgaisrinius reikalavimus, juos naudojant užtikrinta pastovi pastato vidaus temperatūra.

Geras galutinis rezultatas ir dar daugiau

Tiek generalinis „Armilos“ direktorius Remigijus Mielinis, tiek ir pastato projekto vadovas Povilas Korsakas mano, kad savo įsipareigojimus „Ruukki“ atliko labai sėkmingai.

„Ruukki“ sėkmę lemia gerų gaminių ir puikaus aptarnavimo derinys“, – pastebi direktorius Remigijus Mielinis.

„Ruukki“ nepriekaištingai konsultavo techniniais klausimais ir pateikė detalius plokščių montavimo brėžinius“, – priduria Povilas Korsakas.

Naujųjų patalpų įrengimas prie pagrindinio A14 kelio taip pat padidino „Armilos“ įmonės žinomumą. Remigijus Mielinis teigia:

„Žmonės mus čia jau pastebėjo, o, pavyzdžiui, įspūdingas biuro pastatas palengvino personalo paiešką. Paskelbus apie buhalterio vietą sulaukėme rekordinio kvalifikuotų specialistų paraiškų skaičiaus. Projektavimo etape nebūtume nė pagalvoję, kad naujosios patalpos turės štai tokį poveikį.“

NAUJIENOS