Logistics

Naujienos, tinklaraštis ir socialinė media

Vėliausios naujienos

Joensuu turgaus aikštės scena tapo Šiaurės Karelijos centru

Suomijos Šiaurės Karelijos regiono sostinės Joensuu centre yra turgaus aikštė, kurios viduryje įsikūrusi scena. Turgaus aikštės pertvarkymo darbai, trukę 18 mėnesių, buvo užbaigti 2018 m. rudenį. Be kitų dalykų, vykdant šį didžiulį projektą, po turgaus aikšte įrengtos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, skirtos 400 automobilių, o aikštė padengta daugiau kaip 73 000 akmens plokščių ir taip sukurta įspūdinga scenos platforma.

Scena atsiveria dviem kryptimis: į pėsčiųjų gatvę Kaupakatu ir turgaus pusę. Pastatas pasižymi ypatinga konstrukcija ir yra maždaug 8 metrų aukščio bei 25 metrų ilgio. Scenos sienos pagamintos iš medienos, stogas – iš patina padengto vario, o grindys – natūralaus juodos spalvos akmens. Stogas lenktas abiejose pusėse.

Universali scena

„Turgaus aikštėje esanti scena naudojama dažnai – joje vasarą vyksta tokie renginiai kaip „Ilosaarirock“ festivalis, o žiemą – biatlono apdovanojimai“, – sako sceną suprojektavęs „Karttunen–arkkitehtitoimisto“ biuro architektas Osmo Karttunenas.

Joensuu miesto užsakyta scena taip pat naudojama ir kitiems tikslams. Šiaurinė scenos pusė veikia kaip įvažiavimas į automobilių stovėjimo aikštelę, taip pat čia yra ir aikštelės ventiliacijos ortakiai. Ši scenos dalis buvo padengta „Cor-Ten“ fasado kasetėmis, kurias tiekė „Ruukki“ (2020 m. žiemą jos vis dar buvo patinos formavimosi procese). Plokštės taip pat buvo perforuotos.

„Iš pradžių paruošėme maždaug dešimt variantų, iš kurių projekto komanda tolesniems darbams pasirinko įdomiausią versiją – išlenktą plastikinį stogą. Projektavimo darbų neužbaigėme vienu ėjimu, tolesniam darbui pasirinktas pasiūlymas buvo tobulinamas etapas po etapo“, – teigia Osmo Karttunenas.

Viena ypatybių – natūralios medžiagos

Joensū turgaus aikštės išklota raudonu granitu – „Karelia Red“. Šie raudono granito lakštai buvo pargabenti iš Ilemos, šalia Lapenrantos, o juodo granito – iš Varpaisjervio Lapinlahtyje. Turgaus aikštės paviršius yra Karelijos spalvų – raudonos ir juodos.

Scena taip pat pagaminta iš natūralių medžiagų, tokių kaip plieno ir kitų įvairių metalų junginių lydinio „Cor-Ten“. Pasak projekto architekto Lassė Nevalaineno, „Cor-Ten“ galima naudoti gyvam paviršiui sukurti, ši medžiaga puikiai tinka viešosios paskirties statiniams gerai matomose vietose.

„Įkvėpimo scenai ieškojome tyrinėdami tai, kas jau sukurta kitose vietovėse, kol galiausiai nusprendėme imtis unikalaus sprendimo, kuris būtų tvarus ir susilietų su aplinka. Laukėme tokios vietos, kur turėtume galimybę panaudoti autentiškas medžiagas, pvz., akmenį, varį ir „Cor-Ten“, – teigia Lassė Nevalainenas.

Įkvėpta Karelijos moterų

Turgaus aikštės scenos konstrukcijoje naudojamos „Cor-Ten“ fasado apdailos plokštės buvo perforuotos, kad į pastatą patektų šviesa. Alternatyvus sprendimas galėjo būti langai arba kitokia apdaila, praleidžianti šviesą pro kai kuriuos sieninius paviršius. „Cor-Ten“ leido sukurti ramią ir gerai subalansuotą erdvę palyginti mažame pastate naudojant tik vieną medžiagą vietoj daugelio skirtingų.

„Sienų kasetės buvo perforuotos, siekiant pavaizduoti žmonių figūras šurmulio kupiname turguje. Perforuotas paviršius gali būti laikomas šiuolaikine tradicinio karelų siuvinėjimo meno versija ir užuomina į šeštąjį Karelijos moterų pojūtį – grožio pojūtį. Turgaus aikštės scenoje panaudotas siuvinėjimo raštas „Žmonių atvaizdai“, – teigia dizaineris Artas Liimatta, atsakingas už meninę „Cor-Ten“ plokščių dalį.

Jausmų šaltinis

„Viskas šioje scenoje ypatinga – išvaizda, dizainas, medžiagos. Niekur nerasite nieko panašaus, tai puikiausias pavyzdys visame pasaulyje, kuris yra ir visiškai unikalus. Šis pastatas sukurtas taip, kad atlaikytų įvairias oro sąlygas, nusidėvėjimą laikui bėgant ir žmonių srautus“, – interviu Suomijos radijui ir televizijai pasakoja Joensuu miesto inžinierius Ari Varonen.

Įspūdingi pastatai gerai matomoje vietoje sužadina jausmus, priešingai nei tradiciniai sprendimai, kurie paprastai pasitinkami tyla. Jei prasideda diskusija, vadinasi, tikslas sukurti kažką naujo įgyvendintas sėkmingai.

„Žinoma, sulaukėme įvairių komentarų, tačiau pernelyg neapsistojome ties neigiamais“, – sako Osmo Karttunenas.

„Tai elegantiškas turgaus aikštės scenos sprendimas, o „Cor-Ten“ yra tikrai puiki medžiaga. Su perforuotomis sienomis ji atrodo dar įspūdingiau“, – prideda Artas Liimatta.

Turgaus aikštėje esanti scena naudojama jau ilgiau kaip metus. Ar Lassės Nevalaineno jausmai jos atžvilgiu dar nepasikeitė?

„Buvo tikrai nuostabu pamatyti, kaip planas virsta realybe.“

 

Vėliausi tinklaraščio įrašai

Socialinė media

Žiniasklaidai

Kontaktinis asmuo žiniasklaidai (anglų k.)

Ruukki nuotraukų, logotipų ir kt. iliustracijų archyvas

„Ruukki“ įvaizdines nuotraukas, logotipus ir kitas "Ruukki" iliustracijas galite atsisiųsti iš "Ruukki fotoarchyvo". Šiame archyve pateikiama medžiaga gali būti laisvai naudojama žiniasklaidoje. Prašome paminėti „Ruukki“ kaip šaltinį skelbiant nuotraukas.Jei kažkokios medžiagos neradote, nežinote kaip naudotis šiuo archyu, prašome susisiekti el. paštu heli.rintamaki@ruukki.com (anglų k.).

Faktai apie "Ruukki"

„Ruukki Construction“ yra plieninių, stogams ir sienoms skirtų statybos produktų ir paslaugų tiekėja tvariems pastatams. Mūsų bendrovėje dirba apie 1500 darbuotojų, turime 10 specializuotų gamyklų. Užimame tvirtas pozicijas 10-yje Europos šalių, aptarnaujame vietinius klientus, dirbančius su mūsų pagrindinių prekinių ženklų „Ruukki“ ir „Plannja“ produkcija. Palyginamoji grynoji apyvarta 2019 m. siekė 470 mln. eurų. Esame skandinaviška įmonė, priklausanti "SSAB", tvirtai besilaikanti vertybinių nuostatų ir sukaupę ilgalaikę patirtį plieno ir statybų pramonės srityse. www.ruukki.com

 "SSAB" – tai Šiaurės Europos ir JAV plieno gamybos įmonė, turinti darbuotojų daugiau negu 50 šalių. "SSAB" akcijos įtrauktos į "Nasdaq Stokholm" pagrindinį ir "Nasdaq Helsinki" antrinį sąrašus. www.ssab.com